Bal Mistrzów Sportu

Już po raz czwarty w Sadownem odbył się Bal Mistrzów Sportu.

Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, który w taki sposób, uroczyście podsumowuje swoją działalność w poprzednim roku, a jednocześnie wyróżnia swoich najlepszych sportowców.

Tegoroczny Bal odbył się 3 lutego w Gminnej Hali Sportowej. Gości bawił Zespół „Nevada”, gościnnie wystąpił też DJ PAWELEC z radia ESKA, obsługę techniczną zagwarantowała firma SOUNDSTREAM Pawła Zyśka, a kulinarną – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sadownem, które również rozpoczęło Bal przygotowaną przez siebie prezentacją.

Jak to bywa przy podsumowaniach, wybrano najlepszych sportowców poprzedniego roku. Najlepszą sportsmenką 2017 roku Gminy Sadowne została Ania Szyszka, biegaczka długodystansowa, reprezentująca Klub LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, natomiast najlepszym sportsmenem – Adam Dobosz, piłkarz, aktualnie w Klubie „Elana” Toruń. Puchary najlepszym sportowcom wręczyli obecni na Balu: p. Ewa Orzełowska – Marszałek Województwa Mazowieckiego i p. Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne (faktycznie odebrała puchar tylko p. Ania, gdyż p. Adam przebywa obecnie na zgrupowaniu).

Podsumowano też ogłoszone przez „Wicher” konkursy na najlepszych zawodników tego Klubu. Obiecaliśmy, że podamy ich szczegółowe wyniki i proszę, oto oficjalny protokół:

WYNIKI GŁOSOWANIA (stan na godz. 20.00 28 stycznia 2018 r.)

Klub Sportowy WICHER Sadowne ogłosił konkurs internetowy na „Najlepszego piłkarza 2017 roku”, „Nadzieję piłkarską 2017 roku” oraz „Najlepszego siatkarza 2017 roku”. Do Konkursu nominowano zawodników tego Klubu.

Konkurs odbywał się na Facebooku Portalu Info Sadowne. Głosowanie na piłkarzy rozpoczęło się 29 grudnia 2017 roku, natomiast na siatkarzy – 4 stycznia 2018 roku.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, zasięg postów to 11 775 osób, a w konkursie oddano 1 981 głosów poprzez umieszczenie lajka pod zdjęciem nominowanego zawodnika. Głosowanie zakończyło się 28 stycznia 2018 roku o godz. 20.00, a jego ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Najlepszy piłkarz:

Karol Podleś – 207

Mariusz Uziębło – 112

Tomasz Kowalczyk – 259

Konrad Kandulski – 112

Przemysław Dzieciątko – 78

Nadzieja piłkarska:

Piotr Sadowski – 202

Maciej Szutkowski – 34

Kamil Sówka – 68

Maciej Szymanik – 41

Najlepszy siatkarz:

Wojciech Kądziela – 432

Tomasz Małetka – 333

Dariusz Wycech – 103

Najlepszych zawodników na scenie uhonorowali statuetkami Prezesi Klubu: p. Emil Filipiak i p. Sebastian Kowalczyk. Podziękowanie za wsparcie sportu Gminy Sadowne otrzymała też p. Ewa Orzełowska, a za kierowaniem Klubem i wkład w rozwój gminnego sportu – wspomniani już Prezesi KS „Wicher” Sadowne.

I cóż… dalej tańce i różne zabawy, które poprowadził Zespół NEVADA. DJ PAWELEC, oprócz prezentowanych przerywników muzycznych, przeprowadził wspólnie z członkami Klubu licytację gadżetów, z których dochód będzie przeznaczony na działalność „Wichra”, a także na pokrycie kosztów leczenia chorej na mukowiscydozę Natalki z Sadownego (w tym miejscu przypominamy o charytatywnym Maratonie Siatkarskim, podczas którego przez 24 godziny 10 i 11 lutego siatkarze zagrają właśnie dla Natalki).

I dalej… tańce, tańce, tańce…

Było świetnie i już teraz zapraszamy na kolejny, piąty Bal Mistrzów Sportu w Sadownem – oczywiście za rok.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też krótki film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński