Dla Roberta…

Robert Pawełas potrzebuje pilnie wsparcia na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji. Pierwszy krok w tym kierunku wykonał już Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem.

W czym rzecz?

Jak informowało tvn24, w sobotę 14 kwietnia około 16.30 w Sitnem k. Jadowa kierowca traci panowanie nad pojazdem i uderza w prawidłową jadącą na rowerach rodzinę. W wyniku wypadku na miejscu ginie Małgorzata Pawełas, nauczycielka Zespołu Szkół w Mokrej Wsi, jej 6-letnia córka, druga 8-letnia córka umiera wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Mąż i ojciec dziewczynek w szpitalu walczy o życie. W domu pozostało dwóch synów: 16 i 19-letni.  Więcej na stronie: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,poslizg-karpa-jazda-bokiem-prawdopodobnie-tak-doszlo-do-wypadku,257770.html

Ale skąd pomysł na organizowanie pomocy i dlaczego w Sadownem?

Pokrótce wyjaśnia to p. Paweł Styś – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem:                                  – Wg mnie to naturalna reakcja na tak wielką tragedię rodziny, zwłaszcza dla mnie. Po pierwsze – pracowałem dwa lata z Małgorzatą w Zespole Szkół w Mokrej Wsi, po drugie – gdy uczennicy Technikum Gastronomicznego w Sadownem spalił się dom, to uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły w Mokrej Wsi przeprowadzili zbiórkę i przekazali 1000 zł na rzecz poszkodowanej uczennicy, a po trzecie – nie można przejść obok takiej tragedii tym bardziej, że możemy pomóc.

Z realizacją tego pomysłu i zorganizowania pomocy nie można było zwlekać. Tuż po tragicznym wypadku, w poniedziałek rano – po porozumieniu z Dyrektorem Szkoły – Pan Paweł i Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Sadownem zdecydowali o zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację ocalałego z wypadku Roberta Pawełasa. P. Paweł umieścił informację na facebook’u oraz – po wielu pytaniach o numer konta – zainicjował zbiórkę pieniężną na portalu zrzutka.pl. Po kilku dniach tej akcji Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem zebrali ponad 2000 zł, na portalu zrzutka.pl  ponad 18 000 zł. Jednak jak to się mówi: wszystko to jest „kroplą w morzu potrzeb”, dlatego też apelujemy do wszystkich ludzi o „dobrym sercu”, aby wsparli tę inicjatywę i udzielili pomocy potrzebującemu jej Robertowi.

Zbiórka pieniężna w internecie trwa do 31 maja. Wystarczy wejść na stronę https://zrzutka.pl/dk6sf6 i wpłacić elektronicznie deklarowaną kwotę – to zajmuje tylko chwilę.

Ale ten szczytny cel można wesprzeć również poprzez:

– wpłaty gotówką – zapraszamy do Sekretariatu ZSP w Sadownem (I piętro) 

– wpłaty na konto tradycyjnie przy pomocy druku (na poczcie lub w okienku bankowym) na nr konta: 33 1750 1312 6885 5517 6001 1869.

Jeszcze raz zachęcam – pomóżmy Robertowi i pamiętajmy: kiedy pomagamy innym, to pomagamy sobie, bo każde dobro, które czynimy, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Paweł Styś/Sławek Chyliński