Festyn Wakacyjny 2018

Cykliczna impreza letnia za nami. 21 lipca odbył się w Sadownem Festyn Wakacyjny.

Po raz kolejny dla mieszkańców Gminy Sadowne i przebywających tu gości Wójt Gminy Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem wspólnie przygotowali moc atrakcji w formie Festynu Wakacyjnego, który rozpoczął się popołudniem 21 lipca.

Jako pierwsi publiczność zaszczyciły swoim występem dzieciaki z Przedszkola w Sadownem w inscenizacji pt. „Babuszki”, a tuż po nich na scenie pojawili się… ich dziadkowie, rodzice wraz z p. Dyrektor Agatą Sędek. „Teatr rodzica”, bo taką przyjęli nazwę swojej grupy teatralnej, przedstawił ciekawą, humorystyczną i barwną interpretację „Rzepki” Juliana Tuwima. Część artystyczną sadowieńskich „gwiazd” podsumowała występem solowym wokalistka Julia Urbankowska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem i jednocześnie finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar, który odbył się niedawno w Pułtusku. Zobacz film na stronie https://youtu.be/sPzESK5rNOI.

I tu można dodać tylko, że występy były świetne, artyści otrzymali moc braw i… owacje na stojąco. Brawo i czekamy na więcej. Brawami nagrodzono też występ Zespołu Muzycznego „Diament” z Mińska Mazowieckiego, który poprzedził oficjalne otwarcie Festynu Wakacyjnego.

Godz. 19.00 i planowane oficjalne rozpoczęcie Festynu. Tu w roli głównej: Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewa Piórkowska i obecna na Festynie p. Marszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc. Nastąpiło oczywiście serdeczne powitanie i życzenia… wspaniałej, wspólnej zabawy podczas tego Festynu.

Oficjalne otwarcie imprezy stało się też okazją do podsumowań konkursów organizowanych w Gminie Sadowne. W pierwszej części na scenie pojawili się laureaci organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury konkursu na „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne”. Za najładniejsze ogrody nagrody od głównego sponsora konkursu p. Tomasza Gajewskiego i PSB „Mrówka” Sadowne otrzymali: p. Iza Gołębiowska, p. Maria Rybczyńska i p. Iwona Koluch. Nagrodę za wyróżnienie otrzymała p. Daniela Gawrońska, a jej sponsorem był Sklep Ogrodniczy AGAWA w Sadownem. Więcej o konkursie na stronie http://info.sadowne.pl/?p=18824.

Nagrody dla najlepszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem i jej Filii otrzymało kilkanaście osób. W imieniu Organizatora konkursu na „Najlepszego czytelnika roku szkolnego 2017/2018” wręczała p. Ewa Piórkowska wraz z Wójtem p. Waldemarem Cyranem. Nagrody dla nieobecnych na Festynie laureatów konkursu do odebrania w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Więcej o konkursie i jego wynikach na stronie http://info.sadowne.pl/?p=18838.

A dalej… kolejne występy, wspólna zabawa i inne atrakcje, które towarzyszyły Festynowi. Na początek grupa tancerek, wokalistek z Zespołu „Maraquja Music&Dance Show”, która wykonała znane i lubiane przeboje z tanecznymi aranżacjami. Po nich ponownie Zespół Muzyczny „Diament”, a następnie gwiazda wieczoru – Zespół „Power Play”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzyczno – rozrywkowej, prezentująca muzykę disco polo&dance.

Disco polo&dance to też domena kieleckiego Zespołu Muzycznego FOX, który zaprezentował się tuż po Zespole „Power Play” i bawił publiczność do północy, przekazując „pałeczkę” muzyczną DJ-owi, z którym trwała zabawa „do białego rana”.

Festyn udany i świetnie przygotowany. Jak stwierdził podczas oficjalnego otwarcia Festynu p. Wójt, wyłącznie dzięki skrupulatnej i długotrwałej pracy rzeszy osób, na czele których stanęli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sadowne i wielki dzięki im za to. Nadmienimy też, że tym razem w rolę konferansjera wcieliła się p. Magda Zyśk z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Ale tak poważna impreza musi mieć też swoich sponsorów i tu podziękowania dla nich. Lista jest długa, ale warto wszystkich wymienić. Oto oni: EF Trading Emil Filipiak z Sojkówka, „Mrówka” Sadowne Tomasz Gajewski, Piekarnia – Grzegorz Opieka z Sadownego, Promar – Zakład Produkcji Maszyn Rolniczych, Sklep „Robert” z Sadownego, Barbara Filipiak – Kwiaciarnia, Sklep Ogrodniczy AGAWA – Sylwia Filipiak, Kawiarnia „Marica” – Ryszard Zawadzki, Kosmetyka i stylizacja paznokci – Martyna Wronek Sadowne, Salon Fryzjerski – Ewa Niedźwiedź-Wronek Sadowne, Salon fryzjerski ARTISTIC TREND – Małgorzata Ardzińska, Mechanika pojazdowa – Wojciech Kukwa, Agencja ubezpieczeniowa PZU – Piotr Olkowski Ocięte, Salon fryzjerski i kosmetyczny – Monika Filipiak Sadowne, Mobilny salon kosmetyczny – Anna Gaca Sadowne, Studio fotograficzne – Mateusz Gaca Sadowne, Zaścianek Nowy Styl – Henryk Klimek Sadowne, Auto części Kowalczyk, Drew-pol – Marek Puścion Płatkownica, Sad-Pol Sadowne – Bogdan Skwarczyński, Auto-Moto – Łukasz Puchta Sadowne, Drewsad – Sławomir Postek i Andrzej Postek, Drewax Grabiny, Auto Naprawa – Łukasz Szczechura Sadoleś, Kwiaciarnia „Magdalena” – Marta Kądziela Sadowne, Silver – Usługi kosmetyczne – Sylwia Gastoł. A na koniec patronat medialny – INFO Sadowne.

Warto też wspomnieć o otoczeniu sceny i placu, na którym odbywał się Festyn. Wtopiło się w nie wiele stoisk gastronomicznych i promocyjnych, grill, wata cukrowa, lody, popcorn, prażynki… ale też atrakcje dla dzieci w postaci zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, kuli wodnych, kucyków…

I to już wszystko – na kolejny Festyn Wakacyjny zapraszamy już za rok, ale wcześniej – na inne imprezy, które planowane są jeszcze w te wakacje i tuż po nich. Będziemy o nich informować z wyprzedzeniem.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński