Mikołaj był w przedszkolu…

6 grudnia Przedszkole w Sadownem odwiedził Mikołaj. Dotarł tu pomimo braku śniegu na drogach – chyba za sprawą „fruwających” reniferów.

Mikołaj przybył do przedszkolaków zaraz po południu, gdy na dworze było jeszcze widno. Wszystkie przedszkolaki czekały na niego już od samego rana, a kiedy go zobaczyły przez okno, serca zabiły im raźniej, a niektórych ogarnął trochę strach – czyżby w obawie, że mogą otrzymać rózgę? Chyba nie, przecież przedszkolaki są zawsze grzeczne!
Dzieci gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały. Były piosenki, wierszyki i wspólny taniec, po którym Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci na najprzyjemniejszy moment – wręczanie prezentów. Dzieci były szczęśliwe odbierając kolejno „zasłużone” podarki od Mikołaja i „Śnieżynki”, w którą tym razem wcieliła się p. Dyrektor Agata Sędek. Mikołaj nie zapomniał także o „ciociach” opiekujących się dzielnymi przedszkolakami. Ale… obecni tam rodzice nie doczekali się na prezenty – chyba byli niegrzeczni, a z drugiej strony można rzec, że dobrze, iż ominęła ich tym razem rózga.
Zabawa trwałaby dłużej, ale na Mikołaja czekają dziś także inne dzieci – przedszkolaki pożegnały Świętego z nadzieją, że w przyszłym roku też pojawi się z prezentami dla grzecznych dzieci.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński