V Bal Mistrzów Sportu w Sadownem

26 stycznia w Sadownem odbył się już piąty Bal Mistrzów Sportu Klubu Sportowego WICHER Sadowne.

Wśród licznych współpracowników Klubu i gości na tegoroczny Bal przybyli m.in. pp.: Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne, Marcin Gręda – Zastępca Wójta Gminy Sadowne, Tomasz Szymanik – Przewodniczący Rady Gminy Sadowne, Anna Rukat – Skarbnik Gminy Sadowne, Małgorzata Zyśk – Dyrektor Gimnazjum w Sadownem, Małgorzata Koroś – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadownem i Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Przybyłych gości w imieniu Organizatorów powitali panowie: Emil Filipiak – Prezes KS „Wicher” i Sebastian Kowalczyk – Wiceprezes Klubu, po czym głos zabrali: p. Waldemar Cyran i p. Elżbieta Lanc.

Część oficjalna tak uroczystego spotkania to też okazja na podsumowanie działalności Klubu w minionym roku i rozstrzygnięcie ogłoszonych wcześniej konkursów na: Najlepszego Piłkarza i Najlepszego Siatkarza 2018 roku Klubu Sportowego Wicher Sadowne. Wśród nominowanych znaleźli się:

– Najlepszy piłkarz 2018 roku: Jakub Zyśk, Paweł Wycech, Piotr Sadowski, Przemysław Dzieciątko, Szymon Wycech, Tomasz Kowalczyk,

– Najlepszy siatkarz 2018 roku: Tomasz Jaworski, Wojciech Kądziela, Tomasz Małetka, Adam Samsel.

Tytuł Najlepszego Piłkarza 2018 roku Klubu Sportowego Wicher Sadowne zdobywa Jakub Zyśk, natomiast Tytuł Najlepszego Siatkarza 2018 roku Klubu Sportowego Wicher Sadowne – Tomasz Jaworski. Gratulujemy! Zwycięzcy Plebiscytu otrzymali puchary, które ufundowała p. Elżbieta Lanc.

Klub Sportowy „Wicher” Sadowne został utworzony w 1956 roku, ale w tym roku obchodzi mały jubileusz, tzn. dekadę, 10 lat od reaktywacji Klubu po wieloletniej przerwie. Z tegoż to powodu postanowiono wyróżnić osoby, które od 2009 roku do obecnej chwili uczestniczą w rozwoju Klubu poprzez czynną grę w poszczególnych sekcjach czy też pracę społeczną. Wśród nich znaleźli się piłkarze, siatkarze i działacze: Michał Jaszczyński, Kamil Koroś, Maciej Ojdana, Tadeusz Kobus, Przemysław Kopania, Kamil Kandulski, Konrad Kandulski, Tomasz Małetka, Mariusz Uziębło, Łukasz Mianowicz, Tomasz Kowalczyk, Tomasza Dębkowski, Wojciech Kądziela, Tomasz Jaworski.

Zarząd Klubu Sportowego Wicher Sadowne oraz Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran postanowili też w imieniu całej społeczności sportowej serdecznie podziękować kilku osobom za wkład w działalność Klubu oraz rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Sadowne. Statuetki z podziękowaniem otrzymali pp.: Elżbieta Lanc, Ewa Piórkowska, Katarzyna Wiechowska, Waldemar Cyran, Ryszard Warda, Sławomir Chyliński i Emil Filipiak.

I to tyle oficjalnych informacji.

Jak bal, to głównie tańce i dobra zabawa przy muzyce Grupy Muzycznej SEPTYMA. Gwiazdą wieczoru był Zespół „Top Girls”, który powstał w 2016 roku i w swojej dyskografii posiada już 4 albumy i liczne przeboje disco polo.

Wśród atrakcji znalazł się też pokaz Krzysztofa Golonki – finalisty Programu Mam Talent, Mistrza Świata Trików Piłkarskich i najpopularniejszego sportowego Youtubera w Polsce, który od ponad 10 lat występuje ze swoimi autorskimi pokazami oraz warsztatami na całym świecie. Podczas Balu odbył się konkurs trików piłkarskich, a jego zwycięzca otrzymał w nagrodę piłkę.

Ale atrakcją były też… licytacje ciekawych przedmiotów. Tak uzyskane fundusze przeznaczone są każdego roku na bieżącą działalność i rozwój Klubu.

Zabawa na pewno nie byłaby tak rozkoszna bez wsparcia gastronomicznego. I tu sprawdzona już obsługa kelnerska i przystawki w wykonaniu Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sadownem. Dania główne natomiast to efekt wytężonej pracy kuchni internatu przy ZSP w Sadownem.

Obsługę techniczną imprezy zapewniła firma SOUNDSTREAM Paweł Zyśk.

I to chyba ogólnie wszystko o Balu. Cóż więcej pisać, zobaczmy jak się tam bawiono.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński/Sebastian Kowalczyk

Foto: KS WICHER