15 km i nowa życiówka!

20 stycznia w Warszawie odbył się 36. Bieg Chomiczówki. Ania Szyszka pobiegła tu po raz kolejny na 15 km.

Tym razem zajęła 5. miejsce w bardzo silnie obsadzonym składzie (nigdy nie było tak mocnej obsady). Udało się Pani Ani ustanowić nowy rekord życiowy na 15 km – 53:30 (jest lepszy od poprzedniego o ok. minutę). Brawo!!!

Jak podaje Portal maratonczyk.pl: Bieg Chomiczówki to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. Tegoroczne zmagania śmiało mogłyby mieć rangę Mistrzostw Polski, a wystartowało w nim bardzo wielu znakomitych biegaczy, którzy w innych biegach byliby murowanymi faworytami, a tutaj musieli zadowolić się dalszymi pozycjami. Podczas tegorocznej edycji dopisała pogoda, było mroźno (-3 stopnie), ale świeciło słońce i przede wszystkim trasa była sucha. Bardzo dobre warunki pozwoliły osiągać też bardzo dobre rezultaty – padły rekordy trasy.

Emocjonująca rywalizacja była zarówno na 5 km, jak i na 15 km. Chomiczówka na pewno „polubiła” Roberta Głowalę i Arkadiusza Gardzielewskiego. Pierwszy wygrał na 15 km po raz trzeci, drugi zwyciężył po raz szósty i poprawił o sekundę swój rekord trasy – 14:37! Wśród pań Izabella Trzaskalska wygrywała czterokrotnie, ale na różnych dystansach. Tym razem wynikiem 51:31 poprawiła własny rekord imprezy na 15 km. Mariola Ślusarczyk była natomiast najszybsza na 5 km… tak jak dwa lata temu.

W sumie na obu dystansach wystartowało blisko 2,5 tys. biegaczy. A klasyfikacja?

6. Angelika Mach – 53:57

Jestem bardzo zadowolona z biegu. Widać, że praca, jaką wkładam w treningi, owocuje bardzo dobrze. Tym bardziej, że nie jest to start docelowy, lecz pośredni. Sezon 2019 – można powiedzieć – został rozpoczęty, a ten rok zapowiada się bardzo pracowicie. Szczegóły już niebawem. Pozdrawiam serdecznie… Anna Szyszka.

Tekst: Sławek Chyliński/Anna Szyszka