Dzieciaki bawiły się w Sokółce

Zgodnie z harmonogramem gminnych ferii zimowych, 1 lutego w Sokółce odbył się bal karnawałowy dla dzieci.

Od południa tego dnia zapełniała się Świetlica Wiejska w Sokółce, która jest świetnie przygotowana do tego typu imprez. Tym razem organizatorami dziecięcej zabawy byli: Sołectwo Wsi Sokółka, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem, ale nieocenioną pomoc w jej przygotowanie i przeprowadzenie wniosła też Ochotnicza Straż Pożarna w Sokółce oraz oczywiście… mieszkańcy Sokółki.

W imieniu organizatorów bal rozpoczęli: p. Ewa Piórkowska i p. Krzysztof Królikowski, którzy zapowiedzieli również jedną z głównych atrakcji. Był nią teatrzyk pt. „Księżniczka Anna”, w którym historię profilaktyczną, opowiadającą o nadmiernym korzystaniu przez dzieci z zasobów internetowych oraz komputera, przedstawili aktorzy ze Studia Artystycznego Teatr i Animacja – „Smyk” w Białymstoku. Przedstawienie podobało się publiczności, a szczególnie dzieciakom, które aktywnie w nim uczestniczyły.

Po teatrzyku przyszedł czas na gry i zabawy, które poprowadzili instruktorzy animacji z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem – p. Magda Zyśk i p. Sebastian Kowalczyk, nagradzając drobnymi gadżetami wyłonionych zwycięzców. Kontrolę nad makijażem uczestników zabawy sprawowała i w miarę potrzeby go uzupełniała p. Basia Stanisławczyk, a oprawę muzyczną zapewnił p. Marcin Skarpetowski.

Za zakończenie zabaw konieczne było uzupełnienie straconych kalorii i tu na wysokości zadania stanęli mieszkańcy Sokółki, którzy przygotowali słodki i obfity poczęstunek. A przy okazji – szczególne podziękowania za uzupełnienie zapasów spożywczych organizatorzy kierują do sponsorów, na których zawsze można liczyć: Piekarni w Sadownem p. Mariusza Opieki, Sklepu „Robert” w Sadownem p. Roberta Zawadzkiego i Cukierni „Marica” p. Ryszarda Zawadzkiego.

Podziękowania również dla druhów OSP w Sokółce, którzy m.in. przygotowali pokaz strażacki dla dzieciaków, oglądany z bardzo dużym zainteresowaniem – miejmy nadzieję, że może w przyszłości dzisiejsi widzowie zasilą szeregi tej świetnej Jednostki OSP.

A dalej… muzyka, tańce, zabawy. Tak przebiegł pierwszy bal dla dzieci w Świetlicy Wiejskiej w Sokółce. Było świetnie…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński