Jubileusz Retro Moto Show

Jubileuszowe, V Retro Moto Show odbyło się 11 sierpnia w Sadownem.

Retro Moto Show już po raz drugi odbyło się na nowym placu targowym tuż za kościołem w Sadownem. Jak co roku, Organizatorami imprezy byli panowie: Tomasz Gałązka i Łukasz Kamiński, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy byli również: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Sadowieńskie Retro Moto Show jest coraz bardziej znane w bliższej i dalszej okolicy, a liczba biorących w nim udział właścicieli starych motocykli, samochodów i traktorów z roku na rok zwiększa się. Organizatorzy szacują, iż w jubileuszowym, tegorocznym V Retro Moto Show wzięło udział około 250 pojazdów, które pięknie prezentowały się na placu, ku uciesze licznie odwiedzającej Zlot publiczności.

Uroczystego otwarcia Zlotu pojazdów zabytkowych dokonali Organizatorzy wspólnie z p. Wójtem, po czym komisyjnie dokonano oceny pojazdów w poszczególnych kategoriach Zlotu.

O godz. 13.00 pojazdy ruszyły w korowód ulicami Sadownego, a tuż po powrocie wręczono statuetki V-go Zlotu w kategoriach:

– Motocykl Zlotu – MZ (MO), rok prod. 1972, właściciel p. Marcin Balas,

– Auto Zlotu – BMW, rok prod. 1971, właściciel p. Sławomir Pyśk,

– Traktor Zlotu – Zetor K25, rok prod. 1957, właściciel p. Marcin Gołębiewski,

– Najstarszy pojazd Zlotu – Dodge, rok prod. 1927, właściciel p. Andrzej Talarek,

– Postać Zlotu – p. Ryszard Wieczorek (umundurowanie, wyposażenie i pojazd Renault 4 francuskiej żandarmerii),

– Kolekcjoner Zlotu – p. Artur Bujniak, podczas Zlotu wystawił 6 pojazdów,

– Klasyk Gminy – Junak m07, właściciel p. Jarosław Góral.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Zlotu i już teraz zapraszają na kolejny, który odbędzie się za rok w Sadownem.

Zdjęcia w Galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński