„Bezpieczna droga” do Przedszkola

Sadowieńskie przedszkolaki podczas spotkania z policjantami potwierdziły, że znają zasady poruszania się na drodze.

19 września Przedszkole w Sadownem gościło u siebie przedstawicieli Komisariatu Policji w Łochowie – asp. szt. Waldemara Siwieckiego i post. Pawła Wierzbickiego. Celem spotkania było przypomnienie przedszkolakom zasad ruchu drogowego, a głównie bezpiecznego poruszania się na drodze, którą pokonują do i z Przedszkola.

Po obustronnym zapoznaniu się, policjanci pokrótce wyjaśnili na czym polega ich praca, a także zaprezentowali akcesoria policyjne oraz, już szczegółowo, omówili główny temat spotkania – zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Następnie wszyscy udali się w rejon przejścia dla pieszych przy Urzędzie Gminy, gdzie przećwiczono prawidłowe przejście przez pasy. Zasady powtórzono na kolejnych przejściach dla pieszych wokół przykościelnego skwerku.

Jeszcze tylko prezentacja na placu przy przedszkolu policyjnego radiowozu, z próbą jego możliwości i oczywiście pytaniami technicznymi, a na zakończenie podziękowania dla Panów Policjantów, ustalenie ewentualnego terminu kolejnego spotkania i… pożegnanie. Policjanci zapewne opuścili przedszkolaków w przekonaniu, iż teraz już na pewno poradzą sobie, a nawet przeszkolą rodziców, na temat bezpiecznego poruszania się na drodze do i z sadowieńskiego Przedszkola.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński