Warsztaty czekoladowe w Przedszkolu

Wtorek 28 stycznia był dniem bardzo długo wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki. Dzieci nie mogły się doczekać wizyty „czekoladowego autobusu”.

Bardzo ciepło powitali nas organizatorzy warsztatów i za sprawą profesjonalnych czapek kucharskich oraz fartuchów zaczarowali nas w czekomistrzów. Zaczęło się od degustacji płynnej czekolady, którą każdy dostał na swojej łyżeczce, a która sprawiła wiele radości, gdyż większość tej czekolady została na ustach dzieci. Buźki zrobiły się czekoladowe.

Przedszkolaki poznawały różne słodkości wielozmysłowo, a zmysł smaku i węchu w tym dniu był szczególnie aktywny. Dzieci tworzyły i ozdabiały swoje czekoladowe kompozycje, wykazując się przy tym dużą pomysłowością. Uczyły się nalewać płynną czekoladę do foremek, którą należało wielokrotnie potrząsnąć właśnie po to żeby nie powstały pęcherzyki powietrza.

Kiedy nasze „czekoladowe wytwory” się studziły, był  czas na kolejne, słodkie zabawy. Na koniec każdy dostał pudełeczko, do którego spakował swoje wyroby czekoladowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć dyplomów „Mistrza czekolady”. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci, pełen wrażeń i słodkości.

Zdjęcia na stronie https://psadowne.szkolnastrona.pl/art,234,warsztaty-czekoladowe

Źródło: www.psadowne.szkolnastrona.pl