Trochę historii… na fotografiach

Staramy się jakoś przetrwać pandemię i zgodnie z zaleceniami więcej czasu spędzamy w domu. Ale jak ten czas spożytkować? Może oglądając zdjęcia?

Na „wolną” chwilę przygotowałem dla Państwa kawałek historii gminy Sadowne w formie katalogów zdjęć, które zostały umieszczone w archiwum albumów Google i przypisane do konkretnych artykułów strony INFO Sadowne.

Prezentowane zdjęcia obejmują lata 2013 – 2017, a opis do nich można znaleźć na Portalu Info Sadowne, wpisując w ramkę obok napisu „Szukaj” tytuł albumu. W ten sam sposób lub przeglądając aktualności można także wyszukać artykuły opisujące wydarzenia, które miały miejsce na terenie gminy Sadowne po roku 2017, oczywiście z załączonymi albumami zdjęć.

Zachęcam do lektury zawartości Portalu, jak też oglądania załączonych do artykułów zdjęć (zostały one przywrócone specjalnie dla Państwa po zmianach, jakie wprowadziło Google). Dzięki temu będziemy mieli okazję powrotu do wydarzeń i chwil z życia naszej społeczności, ale też dojrzenia uroków Regionu Sadowieńskiego, których na co dzień nie zauważamy.  Prezentowane albumy dają też możliwość uzupełnienia prywatnych archiwów z fotografiami…

Przy okazji, tylko jedna uwaga. Będzie widać na zdjęciach, że Region Sadowieński jest specyficzny, a jego położenie, krajobrazy, flora i fauna wyjątkowe – nie bez kozery cały obszar naszej gminy wszedł w skład Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Szanujmy więc to, co mamy. Nie zaśmiecajmy lasów, nie niszczmy zasobów przyrody poprzez różne nieprzemyślane działania, których przykładem może być np. wypalanie traw czy – mówiąc wprost – złośliwe podpalanie lasu w obrębie poszczególnych miejscowości. Proszę Was o to!

Wracając do tematu, jeszcze raz zapraszam do oglądania albumów z fotografiami na stronie https://get.google.com/albumarchive/112403282836861671980 oraz w Portalu Info Sadowne.

Tekst/foto: Sławek Chyliński