Kronika policyjna 15-30 maja 2020

W minionym tygodniu na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

25 maja w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wykonując manewr skrętu w lewo wjechał na lewy pas jezdni doprowadzając do zderzenia bocznego z pojazdem Daewoo. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Sojkówek obywatel Białorusi kierując pojazdem ciężarowym Volvo podczas wykonywania manewru omijania rowerzysty zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z ciągnikiem rolniczym Fendet. Nikt nie doznał obrażeń.

26 maja w m. Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo VW doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

27 maja w m. Jasiorówka mieszkaniec pow. ostrowskiego, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował pojazdem marki Fiat. Ponadto wykonując manewr cofania chcąc włączyć się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Skoda w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi KP Łochów.

29 maja w m. Śnice kierujący pojazdem marki Citroen oraz kierujący pojazdem marki Renault podczas wykonywania manewru wymijania nie zachowali należytego odstępu w wyniku czego doprowadzili do zderzenia lusterkami. Nikt nie doznał obrażeń.

30 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Daewoo cofając włączał się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo Fordowi w wyniku czego doprowadził od zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

 sierż. sztab. Monika Księżopolska