Kronika policyjna 03 – 07.03.2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

03 marca w m. Jasiorówka obywatel Ukrainy, kierował pojazdem ciężarowym Scania wykonując manewr skrętu w prawo doprowadził do zderzenia z samochodem wojskowym marki Iveco. W wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń.

04 marca w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych 56- letnią kobietę. W wyniku doznanych obrażeń piesza została przewieziona do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie w tej sprawie prze KP w Łochowie.

W tym samym dniu w m. Ostrówek doszło do czołowego zderzenia się pojazdu marki Ford z pojazdem Toyota. Jak ustalono kierująca Fordem mieszkanka pow. węgrowskiego znajdowała się w stanie nietrzeźwości (niespełna 1,5 promila alkoholu) oraz nie posiadała wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku doznanych obrażeń wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

05 marca w m. Sadowne kierujący pojazdem marki VW w wyniku zaśnięcia na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, po czym uderzył w drzewo. W wyniku doznanych obrażeń kierujący został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia w m. Budziska mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Opel doprowadzając do zderzenia pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

05 marca w m. Łochów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota wykonując manewr cofania uderzyła w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Suzuki. Nikt nie doznał obrażeń.

07 marca w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Suzuki podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w jadący prawidłowo pojazd marki Ford. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska