Sadowne – historie nieznane

To nazwa nowej strony utworzonej przez miłośników historii gminy Sadowne. Strona ta poświęcona jest publikowaniu informacji o dawnych dziejach gminy Sadowne, a także przywrócenie pamięci dóbr Rażny i Kołodziąż.

Administrator strony informuje:

Strona „Sadowne – historie nieznane” powstała z potrzeby ratowania przeszłości okolic Sadownego, dawnych dóbr Rażny i Kołodziąż.

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zachować jak najwięcej informacji o naszym regionie. Zbyt wiele historii, rzeczy przepadło w zapomnienie tylko dlatego, że wiedziała o tym jedna osoba. Dlatego proszę o podjęcie wyzwania i włączenie się w to wspólne dzieło. Przeglądajmy stare fotografie, dokumenty, mapy, nagrywajmy w rodzinie relacje słowne. Wszystkie te materiały przyczynią się do powstania wielu publikacji czy wystaw.

Równolegle ze stroną powstanie grupa o tej samej nazwie, gdzie członkowie pod swoim nazwiskiem będą mogli dyskutować nad danym tematem czy też publikować posty z własnymi historiami i dokumentami.

Ocalmy naszą lokalną historię od zapomnienia, wspólna praca nad tym projektem sprawi, że będziemy silniejsi jako społeczeństwo i z podniesioną głową będziemy mogli patrzeć w przyszłość naszą i następnych pokoleń.

Pozdrawiam

Emil Filipiak

Polecamy i zachęcamy do korzystania z zasobów facebookowej strony „Sadowne – historie nieznane” oraz włączenia się do wspólnego poszukiwania i gromadzenia historycznych informacji o gminie Sadowne i jej okolicach.

Zapraszam na stronę http://www.facebook.com/Sadowne-historie-nieznane-100357055466865

Tekst: Sławek Chyliński

Źródło: www.facebook.com/Sadowne-historie-nieznane-100357055466865