Kronika strażacka 08 – 14 marca 2021

W okresie od 08 – 14.03.2021 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 17 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 2 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

11.03.2021- Liw – dachowanie pojazdu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia 2 zastępów JRG PSP oraz 1 zastępu OSP Liw strażacy stwierdzili, że dachował samochód osobowy, który znajduję się poza jezdnią w rowie. Poszkodowana wyszła o własnych siłach. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej (tlenoterapia, unieruchomienie odcinka szyjnego kręgosłupa, termoizolację i wsparcie psychiczne). Zastęp JRG przekazał poszkodowaną do ZRM. Miejsce zdarzenia przekazano protokołem Policji. Na tym działania zakończono.

12.03.2021 – Pierzchały – wypadek samochodu.

Zadysponowano najbliższą jednostkę OSP KSRG Wyszków i dwa zastępy JRG PSP Węgrów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP Węgrów oraz zastępu OSP Wyszków, strażacy stwierdzili, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejsce zdarzenia razem przybył ZRM, który zajął się kierującym pojazdem. Uczestnik wypadku odmówił przewiezienia do szpitala. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora. Zastępy JRG Węgrów zakończyły działania, na miejscu pozostał zastęp OSP Wyszków w celu pomocy Policji w kierowaniu ruchem do czasu usunięcia samochodu z pobocza. Po usunięciu pojazdu z pobocza zastęp OSP Wyszków zakończył działania i powrócił do bazy.

st. bryg. Dariusz Maciąg – KP PSP Węgrów