Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie pożegnał się z mundurem

18 marca w Węgrowie odbyło się pożegnanie odchodzącego na emeryturę inspektora Andrzeja Styrczuli.

Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie insp. Andrzeja Styrczulę, który przepracował 25 lat w policyjnym mundurze uroczyście pożegnał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, samorządowcy, przedstawiciele służb i instytucji, z którymi współpracował, policjanci oraz pracownicy cywilni KPP w Węgrowie. Obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie powierzono mł.insp. Dariuszowi Królowi.

Dzisiaj w trakcie uroczystości, która odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie, odbyło się pożegnanie insp. Andrzeja Styrczuli, który po 25 latach służby rozstał się z policyjnym mundurem. W imieniu mazowieckich policjantów oraz kierownictwa KWP zs. w Radomiu, insp. Andrzeja Styrczulę pożegnał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, podziękował odchodzącemu na emeryturę za lata rzetelnej i profesjonalnej służby, która nieraz wymagała wielu wyrzeczeń. W dowód uznania i wdzięczności za długoletnią służbę w policyjnym mundurze nadinsp. Michał Ledzion wręczył insp. Andrzejowi Styrczuli pamiątkową szablę oficerską.

Senator RP Maria Koc oraz Poseł RP Maciej Górski życzyli insp. Andrzejowi Styrczuli pomyślności oraz realizacji dalszych planów tych poza mundurem. W imieniu zgromadzonych samorządowców głos zabrała m.in Ewa Besztak, Starosta Powiatu oraz Paweł Marchela, Burmistrz Miasta Węgrowa, którzy podziękowali insp. Andrzejowi Styrczuli za troskę i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości insp. Andrzej Styrczula pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Podziękował samorządowcom i przedstawicielom służb i instytucji za udzielone wsparcie i owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu węgrowskiego. Insp. Andrzej Styrczula podziękował także węgrowskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji, z którymi współpracował przez ostatnie sześć lat jako komendant. Jak podkreślał, była to praca z profesjonalną kadrą, która przynosiła ogromne zadowolenie, satysfakcję i dumę.

Żegnający się z mundurem Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach w Zespole do walki z Korupcją. W 2013 objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie a dwa lata później stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie. Ze sztandarem jednostki przywitał się mł. insp Dariusz Król, któremu zostały powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie.

Życzymy insp. Andrzejowi Styrczuli, by jego dalsza droga życiowa, już poza służbą, przyniosła spełnienie i realizację pasji i marzeń, które do tej pory odkładane były na później. Natomiast mł. insp. Dariuszowi Królowi życzymy wytrwałości i wiele satysfakcji ze służby na rzecz mieszkańców powiatu węgrowskiego.

Autor: mł. asp. Monika Księżopolska

Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/52390,Komendant-Powiatowy-Policji-w-Wegrowie-pozegnal-sie-z-mundurem.html