Kronika policyjna 12 – 18 kwietnia 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

12 kwietnia w m. Łojew mieszkaniec pow. przasnyskiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Man z naczepą, uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia. Nikt nie doznał obrażeń.

13 kwietnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego najechał na tył poprzedzającej go Toyoty. Nikt nie doznał obrażeń.

14 kwietnia w m. Topór mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachował bezpiecznej odległości w wyniku czego uderzył w poprzedzający go pojazd marki Mercedes, który następnie uderzył w pojazd Land Rover. Nikt nie doznał obrażeń.

15 kwietnia w m. Gwizdały obywatel Białorusi, kierując pojazdem ciężarowym marki Volvo nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania w wyniku czego uderzył tyłem naczepy w pojazd marki Peugeot. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Złotki, mieszkaniec pow. otwockiego, kierując pojazdem marki Volvo z naczepą, na której przewoził kruszywo, w trakcie wymijania z innym pojazdem ciężarowym zjechał prawą stroną pojazdu na pobocze drogi i zatrzymał pojazd. W trakcie postoju nieutwardzone pobocze osunęło się w wyniku czego pojazd przewrócił się na prawą stron do rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

18 kwietnia w m. Szynkarzyzna mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford uderzył w przydrożny słup energetyczny uszkadzając go. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz fakt, iż w chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KP w Łochowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach

mł. asp. Monika Księżopolska