Kronika strażacka 27 czerwca – 4 lipca 2021

W okresie od 27.06 – 04.07.2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 14 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

29.06.2021 – Ocięte, gm. Sadowne – pożar budynku gospodarczego.

POŻAR SZOPY W LESIE, OBOK PUSTOSTAN. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pali się drewniany budynek gospodarczy kryty eternitem. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu pożaru i podaniu dwóch prądów w natarciu, co przyczyniło się do lokalizacji a następnie do całkowitego ugaszenia pożaru. Następnie pogorzelisko przelano wodą i rozebrano pozostałości konstrukcji. Prawdopodobna przyczyna pożaru – podpalenie.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników.

01.07.2021 Szaruty, gm. Liw – wypadek komunikacyjny (dwa sam. osobowe).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP, strażacy stwierdzili, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w miejscowości Szaruty. Jeden z pojazdów znajduje się w rowie a drugi na polu. Na miejscu zastano 2 pojazdy osobowe: Mitsubishi Outlander (kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach przed przyjazdem straży i nie zgłaszał żadnych dolegliwości) oraz Fiat Panda (kierowca znajduje się w środku pojazdu, przytomny, reagujący na bodźce, posiadający liczne otarcia na twarzy i ciele). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów oraz zakręceniu zaworu butli z gazem w jednym z pojazdów. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 11 ratowników.

02.07.2021 Śnice, gm. Liw – pożar samochodu po kolizji z innym pojazdem.

Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy w wyniku rozpoznania ustaliły, iż samochód osobowy pali się na drodze wojewódzkiej 696 w wyniku zderzenia z innym pojazdem. Pojazdami podróżowało łącznie dwie osoby. Jedna osoba – kierujący pojazdem nieobjętym pożarem doznała lekkich obrażeń ciała spowodowanych zdarzeniem drogowym. Droga jest zablokowana całkowicie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatora w samochodzie VOLVO VC70, podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej na palący się samochód VW Passat, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu Volvo. Pożar został szybko ugaszony a poszkodowany przekazany zespołowi ZRM.

W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej i 10 ratowników.

03.07.2021 – Górki Borze, gm. Korytnica – pożar samochodu po kolizji z innym pojazdem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód osobowy marki Toyota dachował poza jezdnią. Kierowca podróżował sam, ma zakrwawioną głowę i potrzebuje pomocy medycznej, droga pozostaje częściowo przejezdna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenie przybył ZRM, któremu został przekazany poszkodowany. Dalsze działania zastępów strażaków polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy straży, 14 ratowników.

KP PSP Węgrów