Kronika strażacka 25 – 31.10.2021

W okresie 25 – 31.10.2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 14 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

25.10.2021 – Paplin, gm. Korytnica – wypadek.

Na drodze krajowej (dk 62,280 km 200m) doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Do wypadku zostały zadysponowane dwa zastępy JRG PSP oraz pobliskie OSP Korytnica i Starawieś. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów, strażacy stwierdzili, że z jednego samochodu dwie osoby opuściły pojazd, natomiast w samochodzie 2 znajdował się uwięziony kierowca. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów, oświetleniu terenu akcji, a następnie wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby poszkodowanej. Po dwóch minutach na miejsce zdarzenia przybył pierwszy ZRM, który przejął koordynację działań medycznych. Strażacy zabezpieczyli miejsce do lądowania LPR. Na miejsce przybył drugi ZRM. Następnie po wydobyciu poszkodowanego kierowcy z samochodu, ratownicy pomogli ZRM w transporcie poszkodowanego do karetki pogotowia. Na miejscu zostały zastępy OSP, które pomagały w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję.. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję miejsce zdarzenia uprzątnięto z pozostałości z rozbitych pojazdów, miejsce zdarzenia przekazano protokołem policji. 

25.10.2021 – Liw – kolizja.

Na drodze wojewódzkiej 637 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, jeden pojazd w rowie, osoby biorące udział samodzielnie opuściły pojazdy. Działania 3 zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu KPP poszkodowanym kierowcom (wsparcie psychiczne, stabilizacja głowy, opatrunek osłaniający na ranę głowy). Następnie na miejsce przybył kolejny zastęp JRG przekierowany z innego zdarzenia oraz dwa ZRM, którym zostały przekazane osoby poszkodowane. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych Policji zastęp powrócił do bazy.

22.10.2021 – Jartypory, gm. Liw – pożar budynku gospodarczego.           

Na miejsce pożaru zadysponowano zastęp z JRG PSP Węgrów oraz sąsiednie OSP. Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Jartypory. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, KDR polecił podać prąd wody w natarciu na pożar murowanego budynku gospodarczego, krytego eternitem (ogień wychodził na zewnątrz). Następnie przystąpiono do dogaszania poszczególnych zarzewi ognia z jednoczesnym oddymianiem i przeszukaniem budynku (miejsce pożaru sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej). Przeprowadzono drobne prace rozbiórkowe elementów konstrukcyjnych budynku, część nadpalonych rzeczy usunięto na zewnątrz przelewając je wodą.  Prowadzone działania doprowadziły do likwidacji pożaru.

KP PSP Węgrów