BKKK na Mistrzostwach Europy

W dniach 13-14.11.2021 w Katowicach odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO.

W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 22 krajów starego kontynentu. Organizacyjnie i sportowo zawody stały na najwyższym poziomie. Reprezentacja Polski również nie zawiodła. W pierwszym dniu startowali juniorzy, w drugim seniorzy. Drużynowo pod względem zdobytych medali zarówno w pierwszym dniu, jak i w drugim Polska zajęła II miejsce za Rosją.

Nasz klub reprezentowała Zofia Perzan w kategorii kumite juniorów 16-17 lat, która wygrała pierwszy pojedynek z reprezentantką Hiszpanii. W drugim starciu Zosia uległa w pojedynku z zawodniczką z Rosji, która w tym dniu pokonała wszystkie swoje rywalki i została Mistrzynią Europy.

Zosia po turnieju:

Dostałam się do czołowej 8 najlepszych zawodniczek z całej Europy na 34 Wagowych Mistrzostwach Europy w kategorii Juniorek (16-17) – 60kg. Ciężko przygotowywałam się na te zawody i jestem z siebie nawet zadowolona. Były jakieś niedociągnięcia, ale najgorszą robotę zrobił tu stres, którego nie mogłam opanować. Cieszę się z tego, co do tej pory osiągnęłam, lecz jest niedosyt. Pierwszą walkę wygrałam z reprezentantką Hiszpanii, a drugą walkę dzielnie przewalczyłam z reprezentantką Rosji, która zajęła 1 miejsce w tej kategorii, a ja, niestety, na tej walce zakończyłam swój start. Była bardzo miła i zdrowa atmosfera, a zawody szły szybko i bezpiecznie. Na koniec chciałabym podziękować mojemu trenerowi i klubowi za wsparcie i przygotowanie, a także mojej rodzinie i przyjaciołom, którzy również dali mi siłę do działania. Dziękuję również pani Wójt Małkini za wsparcie finansowe wyjazdu do Katowic.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki