Kronika strażacka 07 – 13 marca 2022

W okresie od 07 – 13.03.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 19 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 13 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

08.03.2022 Baczki, gm. Łochów – Pożar w budynku mieszkalnym.

Przybyłe na miejsce zastępy OSP w wyniku rozpoznania stwierdziły, że zapaliło się drewno składowane przy kuchni w budynku mieszkalnym. Zastępy podały jeden prąd wody w natarciu doprowadzając do lokalizacji pożaru. Następnie nadpalone drewno wyniesiono na zewnątrz i tam dogaszono, a mieszkanie przewietrzono. Na tym działania zastępów zostały zakończone. 

08.03.2022 Łojew, gm. Łochów DK-50 – Wypadek drogowy.

Do wypadku zadysponowano zastępy JRG PSP Węgrów oraz OSP Ostrówek i Łochów Fabryczny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Ostrówek i przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy stwierdzili, że doszło do zdarzenia drogowego, wskutek którego samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Pojazdy znajdowały się na pasie drogowym na kołach, wewnątrz pojazdu osobowego znajdowała się jedna osoba (kierujący pojazdem), natomiast kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Droga nieprzejezdna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego. W trakcie prowadzonych działań na miejsce przybył ZRM, gdzie lekarz stwierdziła zgon kierowcy. Zastępy OSP na prośbę Policji oświetlały teren i pomagały w zabezpieczeniu ruchu drogowego do czasu przeładowania ładunku za pomocą dźwigu na inny pojazd.

10.03.2022 Krupińskie, gm. Sadowne – Pożar trawy i zagajnika.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Sadowne, strażacy stwierdzili, że pali się trawa na łące w pobliżu lasu, pożar zaczął się rozprzestrzeniać w pobliskim zagajniku. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się ściołę w zagajniku. Na miejsce zdarzenia przebył zastęp OSP Zieleniec, który wsparł prowadzone działania oraz podał drugi prądu wody w natarciu na pożar trawy. Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji pożaru, następnie przelano pożarzysko wodą doprowadzając do ugaszenia pożaru. Na tym działania zastępów zakończono.

KP PSP Węgrów