Kronika strażacka 04 – 10.04.2022

W okresie od 04.04 10.04.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 10 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 1 pożar, 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

07.04.2022 – Węgrów, ul. Gdańska – Wypadek samochodowy.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Węgrów oraz OSP Węgrów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów JRG strażacy stwierdzili, że na drodze krajowej 62 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym (uderzenie pojazdu ciężarowego w tył pojazdu osobowego), w samochodzie osobowym znajduje się kierująca pojazdem. ZRM udziela pomocy poszkodowanej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po odjeździe ZRM z miejsca zdarzenia zastępy JRG zakończył działania i wrócił do bazy. Na miejscu na prośbę policji został zastęp OSP w celu pomocy w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 9 ratowników.

07.04.2022Ocięte, gm. Sadowne – Pożar rębaka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów OSP Sadowne i JRG Posterunek Ostrówek, strażacy stwierdzili, że pali się przemysłowy rębak do drewna. Podano dwa prądy wody w natarciu, co doprowadziło do zlokalizowania i ugaszenia pożaru.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników. 

08.04.2022 – Stary Dwór, gm. Wierzbno – Zerwany dach stodoły.

Strażacy z OSP Wierzbno po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili, że wiatr uszkodził częściowo dach stodoły. Po sprawieniu drabin przenośnych ratownicy usunęli zagrażające upadkiem elementy dachu. Następnie przy pomocy elektronarzędzi zabezpieczyli pozostałą część dachu przed zerwaniem. Na tym działania zakończono.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 1 zastęp, 6 ratowników.

KP PSP Węgrów