Kronika strażacka 18 – 24 kwietnia 2022

W okresie od 18 – 24.04.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 8 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym:  3 pożary i 5 miejscowych zagrożeń.

19.04.2022 – Węgrów – Pożar budynku gospodarczego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia 3 zastępów straży pożarnej, strażacy stwierdzili, że około pięciu metrów od ulicy znajduje się budynek drewniany w całości objęty pożarem. Nie ma zagrożenia dla sąsiednich budynków, brak przyłącza energetycznego, siły i środki wystarczające. Z informacji uzyskanych wynika, że budynek był większości zawalony i nieużywany od wielu lat. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów w natarciu na palący się budynek, co przyczyniło się do lokalizacji, a następnie do całkowitego ugaszenia pożaru. Następnie pogorzelisko przeszukano i sowicie przelano. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do swoich baz.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 11 ratowników. 

23.04.2022 – Liw – Wypadek samochodu osobowego.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP oraz OSP Liw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP, strażacy stwierdzili, że na DW 637 pik. 76,6 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych podczas manewru wyprzedzania. W wyniku zaistniałego zdarzenia pojazdy osobowe znajdowały się na zatoce drogowej (na kołach), kierujący pojazdami (bez obrażeń) opuścili je. Działania przybyłych zastępów JRG polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym oraz wsparciu psychicznym. W wyniku przeprowadzonych przez ZRM badań poszkodowanych do szpitala zostało zabrane dziecko. Na miejscu pozostał zastęp OSP Liw, który pomagał w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 11 ratowników.

13.04.2022Gwizdały, gm. Łochów – Wypadek samochodu osobowego.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Łochów. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili, że w zdarzeniu brało udział 4 samochody osobowe, którymi łącznie podróżowało 10 osób, z których 3 wymagały pomocy medycznej. Wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych z siłach. Działania zastępów polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów we wszystkich pojazdach, pomocy ZRM przy jednej z poszkodowanych osób, a także pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym (prowadzony został ruch wahadłowy).  Na miejscu pozostał zastęp OSP Łochów w celu pomocy w trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 14 ratowników.

KP PSP Węgrów