Kronika strażacka 09 – 15 maja 2022

W okresie 09 – 15.05.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 5 pożarów i 10 miejscowych zagrożeń. 

09.05.2022 – Sadowne – Wypadek samochodu osobowego.

Do SKKP w Węgrowie wpłynęła informacja ,,JADĄC W KIERUNKU CMENTARZA. SAMOCHÓD WBIŁ SIĘ W PŁOT. JEDNA OSOBA WYSZŁA, DRUGA JEST W SAMOCHODZIE”. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy JRG Węgrów GBA (posterunek) i SLRt oraz GBA OSP Sadowne. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Sadowne, strażacy stwierdzili, że samochód osobowy Seat Leon wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które samodzielnie opuściły pojazd przed przybyciem służb. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie. Przybyły na miejsce ZRM przetransportował do szpitala jedną osobę. Na miejscu pozostał zastęp OSP na prośbę policji w pomocy przy oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas prowadzenia czynności dochodzeniowych.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 8 ratowników.

10.05.2022Baczki, gm. Łochów – Wypadek samochodu osobowego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Łochów, strażacy stwierdzili, że na miejscu doszło do zderzenia samochodu osobowego marki RENAULT CLIO z samochodem ciężarowym marki DAF XF. Kierująca samochodem osobowym znajduje się pod opieką ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Kierująca pojazdem osobowym po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia w celu złożenia wyjaśnień Policji.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 12 ratowników.

12.05.2022Węgrów – Zaplątany w siatkę ogrodzeniową bocian.

KP PSP otrzymało zgłoszenie od pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Węgrowie o zaplątanym w siatkę ogrodzeniową bocianie przy punkcie selektywnej zbiórki odpadów. Przybyły na miejsce zastęp JRG PSP uwolnił ptaka z oplątanej siatki, przeniosła na pobliską łąkę gdzie wypuściła na wolność. Po krótkiej chwili bocian odleciał. Na tym działania zakończono.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 6 zastępów, 30 ratowników.

KP PSP Węgrów