Kronika strażacka 16 – 22 maja 2022

W okresie 16 – 22.05.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 22 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 7 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. 

19.05.2022 – Śnice, gm. Liw – wypadek.

Po dotarciu na miejsce zastępu OSP Mokobody strażacy stwierdzili, że na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdy znajdują się na przeciwnych poboczach. Trzy osoby jadące w pojazdach samodzielnie opuściły pojazdy i nie uskarżają się na żadne dolegliwości, droga przejezdna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Następnie na miejsce dojechał zastęp JRG PSP Siedlce i JRG PSP Węgrów. Po przybyciu na miejsce policji zastęp PSP wrócił do bazy, a zastęp OSP pozostał celem pomocy w zabezpieczeniu ruchu drogowego podczas usuwania pojazdów przez pomoc drogową.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 15 ratowników.

21.05.2022 –Szumin, gm. Łochów – zaginiony kajakarz.

21 maja w trakcie spływu na rzece Bug przewrócił się kajak, którym płynęły 2 osoby. 10-letnie dziecko zdołało się uratować i zawiadomić osoby postronne o zdarzeniu. Mężczyzna prawdopodobnie utopił się. W dniach 21 i 22 maja trwały poszukiwania 47-letniego kajakarza. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyły 3 łodzie, w tym jedna z sonarem oraz grupa specjalistyczna wodno-nurkowa z KP PSP Sokołów

W działaniach w dn. 21 i 22 udział brało: 11 zastępów i 32 ratowników PSP i OSP.

22.05.2022Mrozowa Wola, gm. Stoczek – Pożar budynku mieszkalnego.

Po przybyciu pierwszego zastępu OSP Mrozowa Wola, strażacy stwierdzili, że pali się drewniany, obmurowany budynek mieszkalny, kryty blachą. Jest on w całości objęty pożarem, prawdopodobnie w środku znajduje się jedna osoba. Z uwagi na rozwijający się pożar i niewystarczającą ilość wody dyżurny SK zadysponował kolejne zastępy z JRG PSP Węgrów i OSP Sokółka. Po kilku minutach poszukiwań odnaleziono osobę w dobudowanej do budynku werandzie od strony południowej w stanie znacznego zwęglenia ciała. Po dogaszeniu pożaru strażacy prowadzili prace rozbiórkowe. Po stwierdzeniu braku zagrożenia zastępy wróciły do macierzystych jednostek, na miejscu pozostało tylko miejscowe OSP. Po przybyciu prokuratora i grupy dochodzeniowej policji i wstępnych oględzinach działania zakończono.

KP PSP Węgrów