Dziewczyny z BKKK na medal

Zosia Perzan i Oliwia Staniaszek stanęły na podium w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin.

W sobotę 15 października odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały Zosia Perzan i Oliwia Staniaszek.

Obie dziewczyny świetnie sobie poradziły w turnieju. Zosia pewnie wygrała wszystkie walki i tym samym zwyciężyła swoją kategorię – złoto dla Zosi. Oliwia zaś wygrała walkę eliminacyjną i dostała się do strefy medalowej. Tu spotkała się z rówieśniczką z Białegostoku. Rywalka nieznacznie wykazała przewagę i pokonała naszą reprezentantkę. Oliwia z Ciechanowa wyjechała z brązowym medalem.

W turnieju uczestniczyło niemalże 300 zawodników reprezentujących 26 klubów z terenu całego kraju.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki