O pobłogosławieniu kościoła w Nurze,

…o mniemanej kradzieży na poczcie w Ostrowi, udziale Mazowszan w wojnie burskiej, napadzie w Orle i podróży mieszkańca powiatu węgrowskiego do miczygańskiej krainy.

Na początek obszerna relacja z pobłogosławienia nowego kościoła w Nurze. Do starożytnej miejscowości zjechały się z tej okazji tłumy z bliższej i dalszej okolicy, a i duchowni także licznie przybyli. W niecodziennych uroczystościach wziął również udział administrator brokowskiej parafii ksiądz Antoni Stawirej. Wielokrotnie już o jego szacownej osobie na tych łamach wspominano, a teraz dowiadujemy się, iż wielebny był również utalentowanym i znanym tenorem.

Po raz kolejny gości w tym zakątku Internetu ostrowska poczta. Czytelnicy wiedzą już m.in. o niezwykłej innowacji polegającej na otwieraniu tego urzędu podług czasu warszawskiego, a zamykaniu zgodnie z petersburskim. Tym razem gazety donoszą o przypadkach kradzieży na ostrowskiej poczcie, ale możliwe, że to tylko „fake newsy”, bo naczelnik poczty owe rewelacje zdementował.

Nie spodziewałem się, że wojna burska toczona na przełomie XIX i XX w. daleko na południowym krańcu Afryki, spotkała się z tak żywym odzewem na Mazowszu, a doniesienia z pola walki nie schodziły z pierwszych stron gazet.

Więcej na stronie https://madzelan.cba.pl/o-poblogoslawieniu-kosciola-w-nurze-o-mniemanej-kradziezy-na-poczcie-w-ostrowi-udziale-mazowszan-w-wojnie-burskiej-napadzie-w-orle-i-podrozy-mieszkanca-powiatu-wegrowskiego-do-miczyganskiej-krainy/