Turniej Karate w Sadownem

29 października w sadowieńskiej Gminnej Hali Sportowej odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.

Organizatorem Turnieju dla dzieci i młodzieży był Brokowski Klub Karate Kyokushinkai, którego sekcja działa również w Sadownem, a jego prezesem jest p. Zbigniew Wójcicki. Partnerami Organizatora byli: Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oraz Gmina Sadowne, a patronat honorowy nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Wójt Gminy Sadowne.

Oprócz zawodników BKKK w Broku, w zawodach brali również udział karatecy m.in. z klubów w Augustowie, Węgorzewie, Włocławku, Przasnyszu, Ostrołęce, Zambrowie, Łomży, Jonkowie, Czarnej Białostockiej i Chełmie (łącznie 93. zawodników), a nad przebiegiem Turnieju czuwała profesjonalna komisja sędziowska w składzie:

Sędzia główny zawodów – Waldemar Matyka 4 Dan

Sędziowie:

– Waldemar Kozioł 3 Dan

– Krzysztof Kozioł 2 Dan

– Krzysztof Kuprewicz 1 Dan

– Radosław Sikora 2 Dan

– Dariusz Syrnicki 1 Dan

– Marek Bębenek 3 Dan

– Krzysztof Ślaski 4 dan

Turniej rozpoczął się od konkurencji kata, po czym nastąpiło oficjalne jego otwarcie. Po walkach eliminacyjnych w poszczególnych kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt, miały miejsce walki finałowe, które wyłoniły najlepszych karateków (łącznie 72 walki) – na zakończenie Turnieju nagrodzono ich pucharami, medalami i dyplomami. Dekoracji dokonali przedstawiciele organizatorów, sędziów oraz gospodarzy terenu. Imprezę sportową zakończono wspólnym zdjęciem.

Szczegółowe wyniki Turnieju będą opublikowane na stronie Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai>>>

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński