Zofia Perzan najlepsza w Europie

Zofia Perzan z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyła pierwsze miejsce podczas Pucharu Europy Juniorów.

W dniach 5-6.11.2022 r. w Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów Open Karate Kyokushin IKO oraz Puchar Europy Karate Kyokushin IKO Juniorów.

Reprezentantka Polski, zawodniczka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Zofia Perzan zdobyła złoty medal w kategorii women 16 -17 lat, -60 kg. Nasza zawodniczka, by stanąć na najwyższym stopniu podium musiała pokonać trzy rywalki. We wszystkich pojedynkach Zosi udało się zdobyć przewagę po celnych poprawnie technicznie kopnięciach na strefę głowy, co dało pewne zwycięstwa.

Zawodniczka trenująca w Broku Zofia Perzan zdobyła Puchar Europy w Karate Kyokushin. Nasza zawodniczka w pięknym stylu kończy starty na arenie europejskiej w kategorii junior 16-17 lat.

W Mistrzostwach Europy Open i w Pucharze Europy w Myślenicach wzięło udział blisko 600. zawodników z 19 państw.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki