Kronika strażacka 14 – 20.11.2022

W okresie 14 – 20.11.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 6 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 4 pożary, 1 miejscowe zagrożenie i 1 alarm fałszywy.

15.11.2022 – Topór, DK nr 50 gm. Sadowne – potrącenie sarny przez samochód ciężarowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego (cysterna) i sarny. Nie było osób poszkodowanych, był wyciek płynu z uszkodzonej chłodnicy ciężarówki. Na miejscu była służba drogowa GDDKiA. Jeden pas drogi był nieprzejezdny. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, do czasu przyjazdu policji zabezpieczano ruch drogowy. Nie stwierdzono dodatkowych wycieków i rozszczelnień w pojeździe.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 1 zastęp 4 ratowników

17.11.2022 – Łochów – pożar sadzy w kominie.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku murowanym jednorodzinnym krytym blachą, brak poszkodowanych, piec C.O został wygaszony przez właściciela. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, założeniu sita kominowego na komin.  Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji, a następnie likwidacji pożaru. Równolegle sprawdzano kamerą termowizyjną temperaturę ścian komina w budynku, pomieszczenia przyległe do przewodu kominowego sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla nie stwierdzając jego obecności.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 16 ratowników

20.11.2022 – Wierzbno – pożar sadzy w kominie.

Działania zastępów polegały na wygaszeniu pieca, przeczyszczeniu przewodu kominowego. Działania doprowadziły do lokalizacji, a w efekcie do ugaszenia pożaru. Temperatura przewodu kominowego była monitorowana przy pomocy kamery termowizyjnej. Po przewietrzeniu budynku i sprawdzeniu atmosfery wewnątrz obiektu na obecność tlenku węgla przy pomocy detektora wielogazowego.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników

KP PSP Węgrów