Reprezentantka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin na podium Mistrzostw Polski Juniorów

Zofia Perzan wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

W dniach 26-27 listopada w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały dwie zawodniczki Zofia Perzan w kategorii juniorki – 60 kg oraz Oliwia Staniaszek w kategorii juniorki + 60 kg.

Dziewczyny pewnie wygrały swoje pierwsze pojedynki w eliminacjach. Oliwia w drugiej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i turniej zakończyła w ósemce dziewczyn z Polski startujących w kumite. Zosia wygrała również drugą walkę i dotarła do strefy medalowej. W walce o finał nasza zawodniczka nie zdołała pokonać rywalki i tym samym uplasowała się na trzecim miejscu w Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii kumite do 60 kg.

Zawody w Katowicach zgromadziły 213 zawodników z 78 klubów karate z Polski zrzeszonych w Polskim Związku Karate.  Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

Tekst/foto: Zbigniew Wójcicki