Węgrowscy policjanci zatrzymali podpalacza

Węgrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 29-letniego mieszkańca pow. węgrowskiego, który we wrześniu podpalił las w Zieleńcu.

Mężczyzna usłyszał zarzut. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Z pożarami w Zieleńcu zmagaliśmy od blisko 4 lat. Zarówno policjanci jak i strażacy wspólnie z leśnikami wykonali szereg czynności, aby zaprzestać temu zjawisku, które wzbudzało niepokój wśród lokalnej społeczności oraz powodowało szkody w ściółce leśnej oraz drzewostanie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz Komisariatu Policji w Łochowie sprawę pożarów traktowali priorytetowo. Dzięki współpracy tak wielu służb pod koniec minionego roku ustalono sprawcę. Mundurowi zatrzymali 29-letniego mężczyznę mieszkańca pow. węgrowskiego, który przyznał się do podpalenia ściółki leśnej we wrześniu 2022 roku w lesie na terenie Zieleńca. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa,  za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Teraz czeka mężczyznę sprawa w sądzie.

mł. asp. Monika Księżopolska

Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wwe/aktualnosci/75747,Wegrowscy-policjanci-zatrzymali-mezczyzne-ktory-podpalil-las.html