Kronika strażacka 27.03 – 02.04.2023

W okresie 27.03 – 02.04.2023 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 11 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 5 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia i dwa alarmy fałszywe. 

29.03.2023 – Zarzetka, gm. Sadowne – Pożar samochodu osobowego.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że pali się samochód osobowy, stojący na poboczu drogi gminnej W chwili przybycia ratowników był cały w ogniu, nie było żadnych osób i służb na miejscu. Do najbliższych budynków było kilkadziesiąt metrów. Działania zastępu  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podaniu prądów wody w natarciu na pożar. Działania gaśnicze doprowadziły do lokalizacji pożaru. Tlące się elementy samochodu dokładnie przelano wodą

W działaniach ratowniczych udział brało: 2 zastępy, 11 ratowników. 

31.03.2023 Łosiewice, gm. Łochów – Dachowanie sam. osobowego (ofiara śmiertelna).

Dachowanie samochodu, kierujący mężczyzna wypadł z pojazdu, po czym został przez niego przygnieciony. Ratownik medyczny stwierdził zgon mężczyzny. Samochód na boku częściowo tarasuje pas jezdni. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora.

W działaniach ratowniczych udział brało: 2 zastępy, 12 ratowników.

01.04.2023 Węgrów, ul. Kościelna – Kolizja dwóch samochodów osobowych.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że na skrzyżowaniu ulic miejskich (Strażacka z Kościelną) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. Na miejscu był ZRM, który zajmował się 2 osobami jadącymi (przytomne, same powychodziły na zewnątrz, jedna z nich – kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej). Działania ratowników, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach.

W działaniach ratowniczych udział brało: 3 zastępy, 12 ratowników.

01.04.2023 Strupiechów, gm. Wierzbno – Pożar samochodu.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że pali się samochód osobowy, stojący na prywatnej posesji (w pobliżu znajdowały się zabudowania i las). W chwili przybycia ratowników, pożar obejmował komorę silnikową samochodu, nie było osób poszkodowanych. Osoby przebywające na posesji powstrzymywały rozwój pożaru przy pomocy gaśnic  proszkowych Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu prądu wody w natarciu na pożar. Działania gaśnicze doprowadziły do lokalizacji pożaru. Na miejsce przybyła Policja. Tlące się elementy samochodu dokładnie przelano wodą..

W działaniach ratowniczych udział brało: 2 zastępy, 10 ratowników.

KP PSP Węgrów