Kronika policyjna 15 – 20 maja 2023

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło kilku zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność.

20.05.2023 roku w miejscowości Węgrów mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Toyota uderzył w wybiegającą na pas drogowy sarnę. Zwierzę po zderzeniu oddaliło się z miejsca. Kierujący nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia (20.05) w miejscowości Łochów mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Peugeot nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Skoda doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

17 maja 2023 roku w miejscowości Łochów mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Lexus doprowadzając do zderzenia pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

15 maja 2023 roku w miejscowości Suchodół doszło do zdarzeń z udziałem dzikiej zwierzyny. Kierujący pojazdem potrąciła sarnę, która wtargnęła na pas drogowy. Podróżujący nie doznali obrażeń.

Tego samego dnia w miejscowości Ocięte nietrzeźwy mężczyzna (około 1 promila) kierując pojazdem marki Peugeot wjechał do rowu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko namierzyli kierującego, po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 63 latek ma zatrzymane uprawnienia. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

15 maja 2023 roku w miejscowości Kalinowiec na droga K62 kierujący pojazdem Marki VW nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr cofania doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń

st. sierż. Rafał Bałdyga

Źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl