Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło kilku zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność.

12 czerwca 2023 roku w miejscowości Tończa kierująca pojazdem marki Opel obywatelka Ukrainy na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania cięgnika rolniczego nie zachowała należytej ostrożności w wyniku czego zjechała do rowu. Podczas zdarzenia drogowego trzy osoby trafiły do szpitali. Postępowanie prowadzi KPP Węgrów.

Tego samego dnia (12.06) w miejscowości Łochów mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Toyota nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go pojazdem – motorowerem marki Malaguti w wyniku czego najechał na tył motoroweru. Nikt nie odniósł obrażeń.

16 czerwca 2023 roku w miejscowości Ruchna mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierując pojazdem typu skuter wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki BMW w wyniku czego pojazd marki BMW uderzył w wyjeżdżający skuter. Jedna osoba doznała obrażeń ciała. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie

18 czerwca 2023 roku policjanci KP Łochów podczas patrolu po miejscowości Sadowne zauważyli na jednym z parkingów pojazd marki BMW, gdzie 31 letni kierujący tym pojazdem w sposób umyślny wprowadza go w niekontrolowany poślizg. Wszystkie osoby poruszające się pojazdem nie posiadali zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierujący za zbieg wykroczeń nałożono mandat karny oraz 20 pkt karnych. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

st. sierż. Rafał Bałdyga