Kronika strażacka 19 – 25.06.2023

W okresie od 19 – 25.06.2023 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 3 pożary, 9 miejscowych zagrożeń, 3 alarmy fałszywe.

20.06.2023 – Brzuza, gm. Łochów –  pożar przyczepy kempingowej

Przy wjeździe do Brzuzy w lesie, na poboczu pali się porzucona przyczepa kempingowa, w wcześniej było słychać wybuch prawdopodobnie butla z gazem, brak właściciela. Działania zastępu polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, co doprowadziło do lokalizacji pożaru,  wyniesiono i schłodzono dwie butle na gaz propan butan znajdujące się w przyczepie, oraz dokonano pomiaru ich temperatury płaszcza aż do wystudzenia. Na  miejsce przybył właściciel i potwierdził, że w środku nie było nikogo, na miejsce dotarł patrol Policji i ZRM. Dalsze działania strażaków polegały na przeszukaniu pogorzeliska oraz dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 13 ratowników

20.06.2023 – Miedzna – wypadek samochodu osobowego

Do SK PSP wpłynęła informacja „wypadek 1 osoba poszkodowana, pojazd osobowy, mężczyzna, krwawi z głowy, nie widać wycieków, przód zmiażdżony, nie dymi się, brak osób zakleszczonych”. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp JRG PSP Węgrów i OSP Miedzna. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód uderzył w drzewo, a kierowca znajduje się w samochodzie, jest do niego dostęp i jest przytomny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia udzieleniu KPP (założenie kołnierza i opatrunków osłaniających). Po przybyciu ZRM poszkodowanego przekazano.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 13 ratowników

21.06.2023 – Kolonia Złotki, gm. Sadowne – pożar budynku gospodarczego

W chwili przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej, budynek gospodarczy był całkowicie objęty pożarem. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na pożar oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Po chwili na miejsce zdarzenia przybył ZRM. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej pożar szybko został ugaszony.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 5 zastępów, 23 ratowników

25.06.2023 – Sojkówek, gm. Sadowne – pożar ciągnika rolniczego

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Sadowne. Na drodze dojazdowej do posesji palił się ciągnik rolniczy z dołączoną kosiarką rotacyjną (pożar całościowy). Do najbliższych budynków było kilkadziesiąt metrów, nie było osób poszkodowanych, nie było innych zagrożeń. Właściciele próbowali wcześniej gasić pożar gaśnicą jednak nieskutecznie.  Działania ratowników polegały na podaniu prądu wody w natarciu na pożar. Doprowadziło to do jego lokalizacji. Tlące się elementy ciągnika przelano wodą. Doprowadziło to do całkowitego ugaszenia pożaru.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 16 ratowników.

KP PSP Węgrów