Kronika strażacka 26.06 – 02.07.2023

W okresie 26.06 – 02.07.2023 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 19 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 4 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

28.06.2023 – Barchów, gm. Łochów – pożar samochodu osobowego na posesji. 

Dyżurny SK zadysponował zastęp JRG (Posterunek Ostrówek) oraz OSP Łochów. Po przybyciu na miejsce zdarzenie zastępów KDR stwierdził że pali się samochód osobowy stojący na posesji, cały objęty pożarem z dobytych informacji samochód zasilany był LPG, brak osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody na palący się samochód co doprowadziło do lokalizacji a następnie ugaszenia pożaru. Po zakręceniu butli z gazem i przekazaniu protokołem samochodu właścicielce posesji, zastępy zakończyły działania i powróciły do bazy.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników.

30.06.2023 Węgrów, ul. Targowa – pożar skrzynki elektrycznej na budynku przepompowni ścieków.

Do zdarzenia został zadysponowany zastęp JRG PSP Węgrów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do pożaru modułu wentylacji mechanicznej zlokalizowanego za szczytowej ścianie budynku. Prąd odłączony przez pracowników na miejscu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu gaśnicy proszkowej na pożar co doprowadziło do ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru w instalacji wentylacyjnej, następnie podano jeden prąd wody w natarciu na elewację budynku. Dalsze działania zastępów polegały na przewietrzeniu budynku przy pomocy wentylatorów, dokonano niewielkich prac rozbiórkowych (obróbka dachowa w celu dotarcia do ostatnich zarzewi ognia) oraz po dojeździe zastępu OSP Węgrów sprawdzeniu wewnątrz budynku przy pomocy urządzeń pomiarowych: temperatury w pobliżu instalacji wentylacyjnej kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym obecności tlenku węgla. Na tym działania zakończono, a zastępy wróciły do koszar.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników.

01.07.2023 Nadkole, gm. Łochów – poszukiwania osoby zaginionej .

44 strażaków poszukiwało zaginionej kobiety w miejscowości Nadkole. Strażacy pieszo oraz quadem przeszukiwali okolicę. OSP Brzuza z lodzi przeszukiwało rzekę Bug. Około godziny 12.45 funkcjonariusz Policji otrzymał informację, że poszukiwana kobieta idzie drogą w kierunku miejsca zamieszkania. Po zweryfikowaniu informacji potwierdzono tożsamość poszukiwanej kobiety, co pozwoliło zakończyć prowadzone działania – zastępy powróciły do koszar.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 11 zastępów, 44 ratowników i 6 policjantów.

KP PSP Węgrów