Kronika strażacka 14 – 20.08.2023

W okresie 14 – 20.08.2023 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 57 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 11 pożarów i 46 miejscowych zagrożeń. 

18-08-2023 – Drgicz, gm. Stoczek –  pożar samochodu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia OSP Stoczek pożarem objęty jest samochód osobowy w całości, na posesji prywatnej, brak osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu linii gaśniczej oraz podaniu prądu piany ciężkiej w natarciu. Po minucie na miejsce zdarzenia przybył zastęp Posterunek JRG, który wsparł prowadzone działania gaśnicze rozwijając jeszcze jedną linię oraz podając prąd wody na palącą się trawę oraz podwozie pojazdu. Działania te doprowadziły do lokalizacji,                   a finalnie do ugaszenia pożaru.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 13 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: samochód osobowy.

19-08-2023 – Stawiska, gm. Grębków – dachowanie samochodu osobowego.

Na drodze gminnej doszło do dachowania samochodu osobowego (samochód na dachu, poza drogą), dwoje podróżujących znajdowało się na zewnątrz pojazdu. Kierujący działaniami uzyskał nieprecyzyjną informację od podróżujących, że prawdopodobnie samochodem podróżowało 4 osoby, z czego dwie oddaliły się w nieznanym kierunku. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, postawieniu pojazdu na koła w celu sprawdzenia czy nie ma więcej osób poszkodowanych – nie stwierdzono oraz odłączeniu akumulatora i zakręceniu gazu w pojeździe. Sprawdzono teren w promieniu 100 m czy nie ma osób poszkodowanych.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: samochód osobowy Opel.

W dniu 14. 08. 2023 przez teren północno-wschodniej części powiatu przeszła nawałnica, gdzie  interweniowały JOP /podtopienia w Łochowie/.

14 wyjazdów do lokalnych podtopień posesji – 71 strażaków,

8 wyjazdów do uszkodzonych i powalonych drzew – 54 strażaków.

KP PSP Węgrów