Kronika strażacka 21 -27.08.2023

W okresie 21 – 27.08.2023 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 25 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 1 pożar, 22 miejscowe zagrożenia, 1 alarm fałszywy.

21.08.2023 –  Majdan. gm. Łochów – zabezpieczenie podczas usuwania beczek z nieznaną substancją.

Do SKKP wpłynęła prośba o pomoc w zabezpieczeniu miejsca w lesie, gdzie nielegalnie składowane są odpady (brak ustalenia rodzaju substancji). Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania zastępów JRG posterunek i OSP Ostrówek sprowadzały się do zabezpieczania miejsca podczas załadunku i transportu beczek do wyznaczonego przez ZGK Łochów miejsca na terenie składowiska odpadów.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników.

23.08.2023 – Węgrów, DK nr 62 –  zderzenie samochodu osobowego z sarną.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że doszło do kolizji samochodu Peugeot Boxer z sarną – droga przejezdna. Działania zastępu polegały na odłączeniu minusowej klemy akumulatora w pojeździe – użycia sorbentu celem eliminacji wycieku z chłodnicy oraz kierowaniu ruchem do czasu przybycia policji.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 1 zastępy, 4 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: przód samochodu Peugeot Boxer.

25.08.2023 –  Laski, gm. Łochów – kolizja samochodu osobowego z ciężarowym.

Na drodze gminnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego (szambiarka) i samochodu osobowego (który przodem uderzył w prawy bok ciężarówki). Oba pojazdy stały częściowo na drodze, nie było osób poszkodowanych, wyciek płynu chłodniczego z samochodu osobowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulator w jednym pojeździe oraz do czasu przyjazdu Policji kierowano wahadłowo ruchem drogowym. Powstały wyciek usunięto przy pomocy sorbentu,

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 9 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: prawe nadkole pojazdu Scania, przód pojazdu VW Golf.

25.08.2023 – Leśnogóra, gm. Grębków – uderzenie samochodu osobowego w drzewo.

W miejscowości Leśnogóra doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. W wyniku powyższego droga była zablokowana. W pojeździe znajdował się uwięziony kierowca. Na miejsce zdarzenia przybył równolegle LPR „Ratownik 19”. Działania pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (ustawienie pojazdów, stożków drogowych, odłączenie akumulatora) oraz pod nadzorem lekarza LPR wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do kierowcy uwięzionego w pojeździe. Po wydobyciu poszkodowanego z pojazdu, strażacy pomogli ratownikom medycznym w opatrywaniu poszkodowanego, a następnie przeniesieniu do LPR.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 5 zastępów, 24 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu Mercedes S – boki i przód pojazdu.

Pozostałe interwencje prowadzono przy usuwaniu drzew i konarów podczas ulewnych deszczy oraz usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych.

KP PSP Węgrów