Zaśpiewała dla nas… pięknie zaśpiewała!

W niedzielne południe 3 września 2023 roku, w sali sadowieńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się koncert pt. „Nie żal mi” p. Anny Sroki – Hryń, która zaprezentowała piosenki z repertuaru Edith Piaf.

Koncert odbył się w ramach obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, a jego Organizatorami byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Warszawska Opera Kameralna, Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Mieszkańcy Sadownego i okolic chętnie skorzystali z zaproszenia, które w imieniu Organizatorów skierowały do nich Panie: Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Alicja Węgorzewska – dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.

Sadowieńska remiza strażacka zapełniła się do ostatniego miejsca siedzącego. Przed publicznością wystąpiła współpracująca z Warszawską Operą Kameralną p. Anna Sroka – Hryń z zespołem. P. Ania na swojej stronie internetowej opisuje swoją dotychczasową karierę sceniczną:

Artystka wszechstronna, aktorka, wokalistka i reżyserka. Absolwentka, a obecnie wykładowca, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Muzyka towarzyszy jej karierze artystycznej od samego początku.

Występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów – „Mamma Mia” – na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu “Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami – cyklem koncertów “Kobiety, Kobiety” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej oraz Vintage – złożony z piosenek międzywojennych. Od 2019 w Teatrze Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima.

Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia się również w spektaklach reżyserowanych przez Annę Srokę – Hryń. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „A Planety Szaleją…” oraz „Sprzedawcy Marzeń”, które trafiły do regularnych repertuarów stołecznych teatrów. Ostatnim niekwestionowanych sukcesem reżyserskim jest „Z Ręka na Gardle” z piosenkami Ewy Demarczyk w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

W 2022 roku wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej.

Sadowieński koncert zapowiedzieli i powitali publiczność przedstawiciele Organizatorów: p. Danuta Bodzek – wicedyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Elżbieta Lanc i Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran.

Następnie rozbrzmiała muzyką sadowieńska „scena”, zapewniając przybyłym duże doznania audiowizualne. Wokalistka i zespół muzyczny stanęli na wysokości zadania, prezentując największe utwory nieżyjącej już francuskiej piosenkarki Edith Piaf. W wykonanie niektórych z nich włączyła się również publiczność. Na zakończenie oczywiście jeszcze duże brawa dla artystów, bisy, kwiaty, podziękowania, do których przyłączyli się także: ks. Antoni Kunicki – proboszcz Parafii Sadowne i p. Ewa Piórkowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Przy okazji – ciekawostka, a właściwie dwie: p. Ania zadeklarowała, że niedługo odwiedzi po raz drugi Sadowne, a p. Dyrektor Danuta Bodzek obiecała, że Warszawska Opera Kameralna zaangażuje się w przyszłoroczne obchody 500-lecia sadowieńskiej Parafii. Bardzo się cieszymy!

W imieniu uczestników muzycznego spotkania przekazuję wielkie podziękowania dla p. Anny Sroki – Hryń i zespołu za przepiękny występ, a pomysłodawcom i organizatorom koncertu za pamięć o sadowieńskich melomanach.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Źródło: https://annasrokahryn.pl/o-mnie/