XXIII Plener Malarski w Sadownem

Na terenie gminy Sadowne trwa XXIII Plener Malarski. W międzyczasie odbył się wernisaż, podczas którego mogliśmy podziwiać efekty tegorocznego pleneru.

Od 1 października na terenie gminy Sadowne trwa XXIII Plener Malarski Artystów Plastyków im. Edwarda Hermana pn. „Drogi wolności”. Tegoroczny plener realizowany jest w ramach obchodów 160-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego pn. „Śladami Pamięci bohaterów Powstania Styczniowego w powiecie węgrowskim”. Jego organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem oraz Gmina Sadowne i dofinansowano go ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

W tegorocznym plenerze biorą udział pp.: Danuta Rosńska, Gabriela Czarnecka, Teresa Urbanowska, Gabriela Siewiera, Katarzyna Jóźwik, Mariola Talkowska, Zbigniew Dziwosz, Jarek Komorowski, Stefan Krawczyk, Magdalena Czelej, Anna Boszko, Halina Sobczyńska, Danuta Kościukiewicz, Szymon Piórkowski, Piotr Olton i Weronika Olton.

Efekty pleneru mogliśmy podziwiać podczas wernisażu poplenerowego, który odbył się w niedzielę 8 października br. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem. Wernisaż oficjalnie otworzyła P. Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, a parę słów o uczestnikach pleneru, jego przebiegu i powstałych pracach przekazała zebranym P. Teresa Urbanowska – komisarz pleneru. Obie Panie oraz ks. Antoni Kunicki wyróżnili uczestników pleneru niekonwencjonalnymi statuetkami, które powstały w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.

Po oficjalnym otwarciu spotkania pozostało już tylko obejrzenie prac umieszczonych na wystawie XXIII Pleneru Malarskiego w Sadownem.

Uwaga! Wystawa będzie czynna jeszcze w do czwartku 12 października 2023 r. ZAPRASZAMY!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński