Kronika strażacka 01 – 07.01.2024

W okresie od 01 – 07.01.2024 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 27 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 4 pożary, 22 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy .

04.01.2024 – Węgrów, ul. Skośna – pożar poddasza w budynku mieszkalnym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP i przeprowadzonym rozpoznaniu strazacy stwierdzili, że w parterowym, drewnianym budynku mieszkalnym doszło do pożaru stropu, panuje duże zadymienie na parterze i poddaszu, brak osób poszkodowanych. Dziania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej w skrzynce rozdzielczej wewnątrz budynku oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar. Następnie przeprowadzono drobne prace rozbiórkowe w celu dotarcia do zarzewi ognia. Po zlikwidowaniu pożaru budynek przewietrzono, sprawdzono miernikiem na obecność tlenku węgla (nie stwierdzono) oraz sprawdzono kamerą termowizyjną. Na tym działania zastępów zakończono,

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 8 ratowników.

04.01.2024 – Wrotnów, gm. Miedzna – zderzenie 2 samochodów osobowych.

Po przybyciu strażacy stwierdzili, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Czwórka osób poszkodowanych uczestniczących w zdarzeniu o własnych siłach opuściło samochód, droga całkowicie zablokowana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce ZRM przekazano poszkodowanych. Dalsze działania polegały na wsparciu w kierowaniu ruchem drogowym.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 5 zastępów, 21 ratowników.

05.01.2024 – Śnice, gm. Liw, DW 696  – zderzenie dwóch samochodów osobowych.

W miejscowości Śnice doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW696. Wszystkie osoby wyszły o własnych siłach z pojazdów. Jedna osoba potrzebująca kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. DW696 częściowo zablokowana, pojazdy na bocznej drodze. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielono KPP (wsparcie psychiczne) kierowcy opel  następnie przekazano ją ZRM. Po przyjeździe drugiego ZRM lekarz stwierdził konieczność zabrania do szpitala drugiej osoby.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 4 zastępy, 14 ratowników.

Pozostałe działania polegały na wypompowywaniu wody (10 zdarzeń), po długotrwałych opadach z zalanych piwnic i posesji oraz usuwaniu wiatrołomów (6 zdarzeń).

KP PSP Węgrów