Kronika strażacka 10-16.06.2024

W okresie 10 – 16.06.2024 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 2 pożary, 12 miejscowych zagrożeń, 1 alarm fałszywy.

14.06.2024 – Paplin, DK 62 – wypadek samochodowy.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG PSP Węgrów oraz dodatkowo zastęp OSP Starawieś i OSP Borzychy. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz prowadzeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce ZRM osoby poszkodowane zostały przekazane ratownikom medycznym. Do czasu zakończenia na miejscu zdarzenia działań medycznych prowadzonych przez ZRM, na prośbę Policji prowadzono kierowanie ruchem drogowym w celu przywrócenia drożności DK62. Po zakończeniu działań medycznych, szosa została uprzątnięta z elementów karoserii, a wszystkie zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

16.06.2024 Ruchna, ul. Folwarczna – wypadek samochodowy.

Do SKKP w Węgrowie jednostka OSP Ruchna zgłosiła przez radiostację wypadek 2 samochodów osobowych na ulicy Folwarcznej w Ruchnie. Jedna osoba poszkodowana.  Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia jednemu poszkodowanemu, odłączeniu minusowych klem akumulatorów. Po dotarciu na miejsce ZRM – poszkodowany został przekazany, a następnie po zbadaniu przez ZRM odmówił zabrania do szpitala.

KP PSP Węgrów