Kronika strażacka 24 – 30.06.2024

W okresie 24 – 30.06.2024 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 45 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 7 pożarów, 34 miejscowe zagrożenia, 3 alarmy  fałszywe.

27.06.2024 – Węgrów, ul. Obrębowa –  zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Po zderzeniu 2 samochodów osobowych jeden z nich wjechał w ogrodzenie posesji obok skrzyżowania. Osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy przed przyjazdem zastępów nie odniosły obrażeń. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, użyto sorbentu do neutralizacji substancji ropopochodnych wydostających się z pojazdu. 

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 7 ratowników.

29.06.2024 – Ruchna, gm. Liw – pożar budynku gospodarczego.

Pożar  budynku gospodarczo – garażowego, brak osób poszkodowanych. Budynek składał się z połączonych konstrukcyjnie drewnianej stodoły oraz murowanej części gospodarczo – garażowej z wiatą (ta część była objęta pożarem). Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się budynek gospodarczo-garażowy oraz prądu wody w obronie zboża na polu bezpośrednio z sąsiadującym z budynkiem. Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji pożaru. Następnie przystąpiono do drobnych prac rozbiórkowych zadaszenia z jednoczesnym dogaszaniem palącego się budynku. Z budynku zostały wyniesione dwie butle – LPG oraz z gazem do migomatu.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 4 zastępy, 17 ratowników.

W powyższym czasie JOP interweniowały przy usuwaniu skutków silnego wiatru 17 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew, oraz usuwaniem gniazd owadów (szerszeni i os) 9 interwencji.

KP PSP Węgrów