Patron myśliwych

2014.10.25.1Patron myśliwych został upamiętniony.

Tradycją wśród myśliwych stało się organizowanie uroczystego polowania ku czci patrona braci łowieckiej – św. Huberta.

W tym samym dniu – tym razem 25 października – wszystkie koła łowieckie odbywają hubertowiny w swoich obwodach łowieckich, po czym spotykają się na wspólnym biesiadowaniu.

Na terenie gminy Sadowne swój obwód posiada warszawskie Koło Łowieckie „Kszyk”, którego członkami są również myśliwi zamieszkujący na naszym terenie. Tegoroczne obchody święta łowieckiego związane są z imprezą pn. „Hubertus Wegrowski 2014”, która rozpoczęła się poranną mszą polową w Liwie, celebrowaną przez ks. Tomasza Duszkiewicza – kapelana myśliwych i wikariusza naszej parafii.

Myśliwi Koła Łowieckiego „Kszyk”, udając się w rejon łowiecki, postanowili dodatkowo uczcić patrona i wzięli udział w poświęceniu drewnianej kapliczki, której są fundatorami, a którą wykonał p. Marian Subda z Sokółki. Na skwerku przy kościele w Sadownem odsłonięto również tablicę upamiętniającą kolegów myśliwych, leśników i społeczność lokalną.

Zaproszeni goście, którzy wspierają brać myśliwską, mieli też okazję skosztować potraw podczas śniadania myśliwskiego, ale czas naglił, a „ogary już chciały iść w las” – rozpoczęło się polowanie.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński