Folklorem malowane

2015.04.28.2Dzień 28 kwietnia zarezerwowany został na podsumowanie dwóch projektów, które są jakże bliskie sobie.

We wtorkowe popołudnie, 28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem zaprezentowano efekty dwóch projektów, które realizowane były pod egidą LGD „Równiny Wołomińskiej”.

– Po ciężkiej pracy, wielu trudnościach – sukces. „Sadowianki” wydały swoją płytę – po powitaniu prezentowała sadowieński projekt p. Ewa Piórkowska. Faktycznie, mogliśmy obejrzeć, dotknąć, a nawet kupić pierwszą płytę, która zawiera wybrane utwory ludowe w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego SADOWIANKI. Elementem tego projektu było również wykonanie koszul zawierających haft ludowy i stanowiących element stroju scenicznego członków Zespołu.

Prezentacji swojego Zespołu dokonała p. Krystyna Wetoszka, kierownik Zespołu, która w kilku słowach przedstawiła również historię SADOWIANEK. A potem… potem oczywiście musiał być koncert, pierwszy koncert promujący płytę, wysłuchany  przez przybyłych gości z wielkim zainteresowaniem i aplauzem.

O Zespole SADOWIANKI możemy poczytać w cyklu artykułów publikowanych na naszym Portalu. Zachęcamy.

Druga część folklorystycznego spotkania to prezentacja kilku mieszkanek naszej Gminy, których sylwetki przedstawili realizatorzy Projektu „Kurpioskie! Fajoskie!”. Przypomnijmy:  Projekt Atelier Szeski z Wyszkowa ukazuje 27 Pań reprezentujących różne dziedziny twórczości artystycznej. Ujęto w nim również mieszkanki gminy Sadowne. Są to Panie: Barbara Stanisławczyk, Katarzyna Młynarczyk, Dorota Wiska, Agnieszka Narowska i Marta Karłowicz (pisaliśmy o nich w artykułach: „Realizują marzenia!” „Mam mnóstwo pomysłów…”). O samym Projekcie również na stronie „Kurpioskie! Fajoskie!”.

Od 16 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem mieliśmy okazję oglądać wystawę, która na fotografiach ukazywała sylwetki bohaterek Projektu. Dzisiaj natomiast, na żywo, nasze mieszkanki same prezentowały swoje prace i opowiadały o realizacji marzeń i planach na przyszłość.

O Projekcie opowiedzieli jego pomysłodawcy i realizatorzy pp. Ewa Przybysz i Paweł Miszewski, którzy przybyli do Sadownego na podsumowanie Wystawy i Projektu.

Finał imprezy – pytania, twórcza dyskusja, nowe plany, a także kawa, herbata i coś słodkiego…

Dodamy tylko, że płyta Zespołu Śpiewaczego SADOWIANKI jest w sprzedaży w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Cena? Tylko 15 zł. Warto – zachęcamy do zakupów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobaczmy na filmie fragmenty występu promującego płytę >>>

Tekst/ foto: Sławek Chyliński