Pokłosie sezonu

2016.03.12.3Wkrótce wędkarze wyruszą na łowiska – rozpocznie się nowy sezon.

Prawdopodobnie nasi wędkarze już nie mogą doczekać się okresu, gdy przy dobrej pogodzie spokojnie zasiądą nad brzegiem jakiegoś akwenu i w napięciu będą oczekiwać na dużą, bardzo dużą rybę, o której będą rozprawiać często i latami.

2016.03.12.2Ale, póki jeszcze jesteśmy w fazie przeglądania i przygotowywania do sezonu wędkarskich akcesoriów, pokażmy migawki, „pokłosie” ubiegłorocznych połowów.

Prezentujemy Państwu tym razem trofeum p. Adama Pakieły. Zdobycz trafiła w ręce p. Adama 12 października ubiegłego roku na łowisku w Lipieńcu. Po zmierzeniu i zważeniu okazało się, że jest rekordową zdobyczą – 92 cm i 5,3 kg. Gratulujemy i zachęcamy pozostałych wędkarzy do systematycznego prezentowania swoich osiągnięć na łamach naszego Portalu.

A wszystkim wędkarzom przypominamy, iż w 2016 roku sadowieńskie Koło Wędkarskie nr 27 obchodzi swoje 40-lecie. O dalszych planach Koła i pprzygotowywanych imprezach pisaliśmy w artykule: „Będzie dobrze…”.

Niezdecydowanych wędkarzy zachęcamy również do wstępowania w szeregi Koła nr 27, które „staje na nogi”. Sezon tuż tuż, tak więc nie czekajmy.

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: Adam Pakieła