Pielgrzymka do Częstochowy

W dniach 2 i 3 marca odbyła się pielgrzymka młodzieży maturalnej z Diecezji Drohiczyńskiej.

Wzięli w niej udział również tegoroczni maturzyści z LO i Technikum Gastronomicznego w Sadownem, pod przewodnictwem księdza Daniela Obzejty. Hasłem tegorocznego spotkania u stóp Pani Częstochowskiej było „Idźcie i głoście”.

Pielgrzymki klas maturalnych na Jasną Górę to polska tradycja, kontynuowana co roku przez tysiące młodych ludzi. Maturzyści przybywają do sanktuarium na krótko przed maturą w czasie, kiedy muszą podejmować ważne decyzje co do swojej przyszłości. Tym razem w sanktuarium modliło się ok. tysiąca maturzystów z naszej diecezji. Według danych biura prasowego Jasnej Góry, w ubiegłym roku do sanktuarium przybyło w sumie ponad 103,6 tys. maturzystów w 388 grupach.

Program pielgrzymki obejmował konferencję dla młodych, Apel Jasnogórski, adorację w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, Mszę św. i zwiedzanie Jasnej Góry.

Centralnym punktem drohiczyńskiej pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Pikus. W wygłoszonej homilii stwierdził m.in., że mimo iż wiele jest dróg prowadzących w życiu do celu, to każdy człowiek i tak musi wybrać tylko jedną – własną ścieżkę. Dlatego warto podejmować dobre decyzje.

W imieniu drohiczyńskich maturzystów, delegacja uczniów z Sadownego zawierzyła wszystkich uczestników pielgrzymki Matce Boskiej Częstochowskiej.

Teraz naszym maturzystom pozostał trudny czas wzmożonej nauki i podejmowania ważnych decyzji o swojej przyszłości. Życzymy im samych sukcesów na maturze i dobrych wyborów w dorosłym życiu.

Mirosława Renik