Bataty i mleko kokosowe

Głównymi składnikami koktajli bezalkoholowych, które oceniano podczas II Konkursu Barmańskiego w Sadownem były bataty i mleko kokosowe.

Jakie dodatkowe składniki w swoich napojach wykorzystali uczestnicy Konkursu? Zobaczmy.

– Zespół Szkół Ponadgomnazjalnych w Sadownem (uczestnicy: Agata Karczmarczyk i Szymon Dąbrowski, opiekun: p. Kamil Kiełek). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, truskawki, sprite, czosnek.

– Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie (uczestnicy: Katarzyna Pokrzywnicka i Dominika Michniewicz, opiekun: p. Barbara Tomporowska). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, syrop waniliowy, woda gazowana, syrop grenadine, lód w kostkach.

– Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Radzyminie (uczestnicy: Michał Elżbieciak i Norbert Alan Seliwiak, opiekun: p. Anna Stefańska). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, napój mango, świeża mięta, lód w kostkach.

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie (uczestnicy: Sylwia Białach i Patrycja Walicka, opiekun: p. Renata Głowala). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, woda aloesowa, syrop o smaku marakuja, syrop o smaku trawy trzcinowej.

– Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach (uczestnicy: Paulina Wypychowska i Piotr Pietrasiak, opiekun: p. Lucyna Gara). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, mango, sok z ananasa, sok z limonki.

– Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie (uczestnicy: Joanna Skwara i Piotr Podleś, opiekun: p. Bogusława Pawelska-Kozon). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, syrop Blue Curacao, syrop bananowy, woda niegazowana.

– Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czyżewie (uczestnicy: Natalia Śliwińska i Piotr Karol Płotczyk, opiekun: p. Małgorzata Jaźwińska). Składniki koktajlu: batat, mleko kokosowe, sok z limonki, mango, lód w kostkach.

Oczywiście proporcji składników koktajli nie podajemy, bo objęte jest to tajemnicą uczestników Konkursu, ale każdy z nas może składniki stosować według własnego uznania i smaku. Zwróćmy też na dekoracje koktajli, które drużyny przygotowały w trakcie swojej prezentacji – one też podlegały ocenie.

Przypomnijmy, że najwyższą ocenę zdobył koktajl, ale też umiejętności barmańskie drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem (Agata Karczmarczyk i Szymon Dąbrowski). Było to zasłużone zwycięstwo.

Każdy z nas może nabyć umiejętności wykonania tego rodzaju zdrowych specjałów, wystarczą chęci i ulubione produkty. Ile z tego radości i dobrego smaku! Jeśli natomiast profesja barmana, kelnera czy kucharza jest marzeniem kogoś z tegorocznych absolwentów gimnazjum, to nie ma żadnego problemu – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sadownem, również nasze Liceum, oczekuje na podania o przyjęcie do szkoły.

Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej ZSP w Sadownem. Można też „zasięgnąć języka” osobiście, bo już 4 czerwca Technikum i nasz szkoły średnie będą się promowały w Sadownem podczas Eko Festynu „Czas na zdrowie”.

Zapraszamy!

Tekst: Sławek Chyliński/TŻiUG w Sadownem

Foto: Sławek Chyliński