Sadowne się promowało

Turniej Smaków na Zamku w Liwie to dobra okazja do zaprezentowania swojej miejscowości. Świetnie udało się to sadowieńskiemu Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych i Gminnemu Ośrodkowi Kultury.

25 czerwca w malowniczym otoczeniu liwskiego zamku odbył się IV Turniej Smaków. Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji, w tym konkursów np. na „Gościniec z podróży” i „Najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego”.

Ale najważniejsza rzecz dla każdego z nas – produkty, które powstały na naturalnych metodach wytwarzania, można było popróbować tu, na miejscu, poznać smak niepowtarzalnej kuchni tradycyjnej. A wśród tych specjałów np. pierogi na wszelaki sposób, ciasta, ciasteczka, piwo kozicowe, nalewki, kiełbasy i inne wędliny, sery, chleb pieczony na różne sposoby, itp., itd. Wystawców też była moc, a wśród nich Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, którego pokaz barmański cieszył się dużym zainteresowaniem, a wytwarzane w jego trakcie koktajle ze świeżych warzyw i owoców rozchodziły się błyskawicznie.

Podobnym zainteresowaniem cieszyło się też garncarstwo prezentowane tu przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, a do stoiska, gdzie p. Basia wyczarowywała różne „wzorki” na twarzach, ustawiały się „kilometrowe” kolejki.

Zobaczmy sami!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński